Noraida "Ķekavas" maksātnespējas pieteikumu, uzņēmums turpinās darbu, Mixnews.lv

Noraida "Ķekavas" maksātnespējas pieteikumu, uzņēmums turpinās darbu

фото

Ekonomika | 2013. gada 28. februārī plkst. 16:46

Rīgas rajona tiesa šodien pieņēmusi lēmumu, ar kuru ir noraidīts uzņēmuma maksātnespējas pieteikums "Putnu fabrikai Ķekava" ("Ķekava"), līdz ar to uzņēmums tiesīgs turpināt darbību un pildīt Tiesiskās aizsardzības procesā (TAP) paredzētos optimizācijas procesus, ziņo "Nozare.lv"

"Pozitīvais tiesas lēmums, noraidot uzņēmuma maksātnespēju, "Ķekavai" ļauj turpināt TAP plānu, realizēt paredzētos grozījumus un īstenot saistības, ko nosaka TAP. Uzņēmums pateicas gan visiem kreditoriem, gan Valsts ieņēmumu dienestam (VID) un darbiniekiem par līdz šim pausto atbalstu un ticību uzņēmuma spējai strādāt. Uzņēmuma rādītāji liecina, ka "Ķekava" spēj strādāt un turpināt kvalitatīvas vietējās putnu gaļas produkcijas ražošanu. Uzņēmums ir pārliecināts, ka līdz ar šo tiesas lēmumu tiks izbeigtas spekulācijas par tā pastāvēšanu, un uzņēmuma tālākajai darbībai netiks likti šķēršļi," sacīja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Andris Vilcmeiers.

Jau iepriekš viņš norādīja, ka VID apstiprinājis uzņēmuma iesniegtos TAP grozījumus.

Kā ziņoja portāls Mixnews, iepriekš Vilcmeiers pavēstīja, ka gadījumā, ja uzņēmumam tiks pasludināta maksātnespēja, tas nozīmēs ļoti negatīvu tālākās situācijas attīstību, savukārt uzņēmuma administratoram Olafam Švankam pret uzņēmumu veikto kaitniecisko darbību dēļ no amata būtu jāatkāpjas.

Tikmēr Švanks pēc tiesas sēdes atzina, ka "Ķekavas" apgalvojumi ir "pilnīgi nepamatoti".

"Tie ir pilnīgi nepamatoti apgalvojumi un uzņēmuma vadības fantāzijas. Es tikai pildu savu darbu, līdzīgi kā to dara ārsts, nosakot pacienta diagnozi un ārstēšanu. Nekādas sabotāžas darbības neesmu veicis, jo, pirmkārt, neesmu tādās ieinteresēts, otrkārt, kā administrators veicu likumā paredzētos pienākumus. Tiesa visu izvērtēs ar savu spriedumu, līdz ar to emocijas visiem būtu jāatliek," sacīja Švanks.

Grozījumus esošajā TAP "Ķekavas" kreditoriem un VID izsūtīja 31.janvārī, kas paredz TAP pagarināt uz diviem gadiem, kā arī veikt korekcijas līdzšinējā maksājumu grafikā, kā iemeslu minot izejvielu sadārdzināšanos par 50%.

"Ķekavas" zaudējumi 2011.gadā palielinājušies par gandrīz 70% un bijuši 4,01 miljons latu salīdzinājumā ar 2,36 miljonu latu zaudējumiem 2010.gadā. "Ķekavas" apgrozījums 2011.gadā bijis 20,04 miljoni latu, kas ir 0,15% pieaugums salīdzinājumā ar 20 miljonu latu apgrozījumu 2010.gadā. Provizoriskais uzņēmuma apgrozījums 2012.gadā ir 22,9 miljoni latu.

Foto: uh.ru, farming.lv

Komentāri