Pētījums: Ja degvielas litra cena pārsniegs 1,5 latus, lielākā daļa autovadītāju samazinās patēriņu, Mixnews.lv

Pētījums: Ja degvielas litra cena pārsniegs 1,5 latus, lielākā daļa autovadītāju samazinās patēriņu (2)

фото

Ekonomika | 2013. gada 1. martā plkst. 11:22

Vairāk nekā puse autovadītāju jeb 56% samazinās degvielas patēriņu, ja tās cena pārsniegs 1,5 latus par litru, liecina pētījumu kompānijas "GfK" un "Nozare.lv" pētījums.

Degvielas litra cenai pārsniedzot latu, krasas izmaiņas degvielas patēriņā nebūtu novērojamas, jo šai cenas psiholoģiskajai robežai autovadītāji ir gatavi. Savukārt, ja cena pārsniegtu jau 1,5 latus litrā, tad situācija būtu cita un lielākā daļa mainītu savus autobraukšanas paradumus.

Prognozējot, kā mainītos respondentu degvielas patēriņš, pieaugot degvielas cenai, 37% respondentu norādījuši, ka, degvielas cenai pārsniedzot viena lata robežu par litru, kā jau tas pagājušajā gadā ir piedzīvots, viņi samazinās degvielas patēriņu, kamēr 38% apliecinājuši, ka turpinās to iegādāties tādos pašos apmēros kā šobrīd.

Tikmēr cilvēki daudz skeptiskāk vērtē degvielas iegādi, ja tās cena pārsniegtu pusotru latu litrā - 56% atzinuši, ka tādā gadījumā degvielas patēriņš noteikti tiks samazināts.

Ja degvielas cena pārkāps pusotra lata slieksni, tikai 11% respondentu pārliecināti, ka braukšanas paradumus šāda iemesla dēļ nemainīs un tērēs tikpat daudz degvielas kā līdz šim.

Atgādinām, ka naftas produktu un degvielas nozarē 2012.gads bija rekordu gads - pavasarī 95. un 98.markas degvielas cenas pārsniedza latu un sasniedza rekordu, kas noturējās 15 dienas. "Statoil" degvielas uzpildes stacijās 95.markas benzīna cena tolaik bija 1,059 lati, bet 98.markas degvielas - 1,089 lati par litru.

Aptauja tika veikta šī gada janvārī un tajā piedalījās respondenti no 18 līdz 65 gadiem. Aptaujā Latvijā piedalījās 533 respondenti, kuri paši ikdienā vada automašīnu, Lietuvā - 621, bet Igaunijā - 545. Kopumā tika aptaujāti 1040 respondenti Latvijā, 873 respondenti Lietuvā un 643 respondenti Igaunijā.

Foto: Māris Morkāns, MIX MEDIA GROUP

Komentāri 2
dKlSIJOUTTakjXxgqeQpirms 6 gadiem
SVF pieprasa budžeta difeciīta samazināšanu.Budžeta deficīts= Ienākumi IzdevumiIr divi veidi, kā samazināt budžeta deficītu un iegūt apstiprinājumu no SVF samazināt izdevumus vai palielināt ienākumus.Samazināt izdevumus nevienam Saeimā negribas, jo jau tā algas ir stipri apgrieztas.Kā palielināt izdevumus? Easy! Nevienam jau reāli nav jāpalielina ieņēmumi naudas formā tikai SVF jāparāda aprēķini, kā šie ieņēmumi uz papīra palielināsies nākamajā gadā. Tad nu mūsu bāleliņi uzzīmē, ka palielinās to, šito un vēl kaut kādu nodokli, un nākamajā gadā saņems lielākus ieņēmumus. Bet tas viss tikai uz papīra, un lai glābtu savas algas Piedevām, ja tiešām kaut mazliet palielināsies ieņēmumi, tad šis noteikti būs punkts, ko savā PR izmantos pašreizējā valdība, lai tiktu atkal pārvēlēta
CaDWOIPHXkRSepirms 6 gadiem
Claire, you and I both know that the concept of wlnkiag with poles was started in 1988, in Madison, WI, by Tom Rutlin, who Marko Kantaneva calls The Father of Nordic Walking . Tom called his activity exerstriding but the concept is the sam as nordic wlnkiag. Marko Kantaneva, by the way, is the person who started the Nordic Walking activity in Finland in 1997 for Exel Pole Company. Let's give Tom his due respect!Walk Well!Ed Urbanski