"Rīgas namu" naudas nedienās figurējošā "Zeus" finanšu līdzekļus atgūt nav iespējams , Mixnews.lv

"Rīgas namu" naudas nedienās figurējošā "Zeus" finanšu līdzekļus atgūt nav iespējams

фото

Ekonomika | 2013. gada 2. martā plkst. 14:33

"Rīgas nami" skandalozajos finanšu darījumos iesaistītā valūtas maiņas uzņēmuma SIA "Zeus" maksātnespējas procesā nav iespējams atgūt to naudu, kurai uzņēmumā bija jābūt, sarunā ar aģentūru LETA pastāstīja uzņēmuma maksātnespējas procesa administrators Andris Daugaviņš.

Viņš pauda sašutumu par to, ka uzņēmumā nav iespējams atgūt to naudu, "kurai bija jābūt, bet tās nav", tāpēc administrators ir sagatavojis iesniegumu Ģenerālprokuratūrai. Administrators paskaidroja, ka uzņēmumam bija jābūt skaidrai naudai, gan naudas līdzekļiem "ārpusē", tomēr nav saprotams, kur tie ir palikuši.

Daugaviņš atzīmēja, ka maksātnespējīgajā uzņēmumā grāmatvedība praktiski netika kārtota, neviens tajā neko nevarot saprast, kā arī viņš ir novērojis procesuālus pārkāpumus valdes darbībā.

Tāpat administrators norādīja, ka Valsts policija iepriekš attiecās ierosināt kriminālprocesu pēc viņa pieteikuma, jo paralēli jau notiek izmeklēšana par "Rīgas namu" finanšu darījumiem.

Tomēr Daugaviņš apsver arī iespēju vērsties tiesā ar prasību pret uzņēmuma amatpersonām.

"Īsti gan tam jēgas laikam nebūs, jo "šiem pilsoņiem" ar SIA "Viesis" prasību viss jau ir apķīlāts," secināja administrators.

Rīgas apgabaltiesā patlaban notiek tiesvedība, kur ar parāda piedziņas prasību pret "Zeus" vērsās "Viesis". Šo lietu 9.aprīlī skatīs pēc būtības.

Kā ziņoja portāls Mixnews, Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa pagājušā gada 21.decembrī pasludināja "Zeus" maksātnespēju. Ar maksātnespējas procesa pieteikumu tiesā vērsās "Rīgas nami", vēloties no "Zeus" piedzīt 1,2 miljonu latu parādu.

11.septembrī tika atstādināta "Rīgas namu" valde - tās priekšsēdētājs Kārlis Kavacs un valdes loceklis Almers Ludviks, jo uzņēmumā veikti augsta riska finanšu darījumi ar brīvajiem līdzekļiem kopumā 1,2 miljonu latu apmērā. Kavacu 2.oktobrī aizdomās par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu aizturēja policija, taču viņš tika atbrīvots pret 15 000 latu drošības naudu. Pret viņu sākts kriminālprocess par pilnvaru pārsniegšanu, iesaistoties augsta riska finanšu darījumos. Par šiem pārkāpumiem Kavacs septembrī arī tika izslēgts no Rīgas vicemēra Andra Amerika dibinātās partijas "Gods kalpot Rīgai".

Tāpat vienā kriminālprocesā ar Kavacu tika aizturēts arī "Zeus" valdes loceklis Ivars Ciska, kuram tiesa apcietinājumu nepiemēroja. Viņš tiek turēts aizdomās par piesavināšanos lielā apmērā. Kā vēlāk ziņoja "TV3" raidījums "Nekā personīga", Kavacs Ciskas biznesā iepludinājis daudz vairāk, nekā līdz šim uzskatīts, proti, visus pašvaldības uzņēmuma "Rīgas nami" brīvos līdzekļus - 4,8 miljonus latu.

Foto: rus.apollo.lv

Komentāri