Kādus tēriņus Zemgales pašvaldības plānojušas Dziesmu un deju svētkiem?, Mixnews.lv

Kādus tēriņus Zemgales pašvaldības plānojušas Dziesmu un deju svētkiem?

фото

Ekonomika | 2013. gada 2. martā plkst. 17:58

Gaidāmajos Dziesmu un deju svētkos Zemgales pašvaldības šogad plāno ļoti atšķirīgas izmaksas - no dažiem tūkstošiem līdz 85 000 latu un šajās izmaksās neatspoguļojas teritorijas vai iedzīvotāju skaita apjoms, atsaucoties uz vairāku pašvaldību pārstāvju sniegto informāciju, ziņo LETA.

Tā, piemēram, ja vēlēšanām Skrīveru novada budžetā paredzēti 2500 lati, kas ir starp mazākajām vēlēšanu izmaksām starp vairākām pašvaldībām, tad Dziesmu svētkiem ieplānoti 12 000 latu.

"Skatēs piedalās septiņi kolektīvi ar cerību iekļūt dalībnieku skaitā. Tie ir divi deju kolektīvi, divi kori, divi vokālie ansambļi un teātra trupa. Kolektīvu vadītāji un dalībnieki gatavojas ļoti nopietni kvalitatīvāka rezultāta sasniegšanai. Ar saviem kolektīviem varam lepoties, un mūsu novada pārstāvniecība lielajā svētku saimē ir pietiekami nopietna," secināja Skrīveru novada domes priekšsēdētāja Gunta Lisenko.

Lielākais svētku finansējums rezervēts Jelgavas pilsētai. Jelgavas kolektīvu dalībai Dziesmu un deju svētkos ieplānoti 85 000 latu. Jelgavas novadā pagaidām finansējumu lēš pa pagastu pārvaldēm, un tā kopējie apmēri nav apkopoti, tāpat vēl neesot zināms, kuri kolektīvi svētkos piedalīsies.

Savukārt Bauskas novada finansējums tiks paredzēts atbilstoši dalībnieku skaitam, kad beigsies atlase, informēja pašvaldību pārstāves.

Tukuma novada kolektīvu dalībai Dziesmu un deju svētkos budžetā ieplānoti 50 000 latu, kas saistīti ar 25 kolektīviem un 721 dalībnieku.

Dobeles novada pašvaldības budžetā amatierkolektīvu dalībai Dziesmu un deju svētkos ieplānoti 40 000 latu. Summa esot aptuvena, jo vēl nav konkrēti zināms, kuri kolektīvi piedalīsies. Atlases skatēm no Dobeles novada ir pieteikušies desmit deju kolektīvi, pieci kori, viens pūtēju orķestris, divas folkloras kopas, Tautas lietišķās mākslas studija un Dobeles Vācu kultūras biedrības ansamblis.

Bauskas, Tukuma un Dobeles novados ietilpst gan pagasti, gan pilsētas.

Savukārt Ozolnieku novada kolektīvu dalībai Dziesmu svētkos paredzētā summa ir ap 3780 latu.

Salīdzinoši neliela summa - 4905 lati - ir plānota arī Jaunjelgavas novadā, kur Vispārējiem Dziesmu un deju svētkiem gatavojas trīs deju kolektīvi un viens koris.

Auces novadā, kurš pēc iedzīvotāju skaita līdzinās Ozolnieku novadam, pašvaldība savu amatiermākslas kolektīvu dalībai Dziesmu un Deju svētkos budžetā ir paredzējusi kopumā 25 909 latus.

No Kandavas novada Dziesmu svētkos piedalīsies seši kolektīvi, un tiem plānotais finansējums ir 12 244 lati, kas varot mainīties atkarībā no rezultātiem skatēs.

Vecumnieku novada budžetā Dziesmu svētkiem rezervēts finansējums 15 000 latu apmērā.

Dziesmu un deju svētkiem no Rundāles novada gatavojas trīs kolektīvi - Rundāles novada sieviešu koris "Runda", Svitenes tautas nama senioru deju kopa "Šurpu turpu" un Pilsrundāles vidusskolas jauniešu deju kolektīvs "Madara".

Konkrētu summu Rundāles novada pašvaldības pārstāve Kristīne Kociņa nenosauca, taču informēja, ka pašvaldība finansē kolektīvu vadītāju atalgojumu, nodrošina telpas mēģinājumiem, visiem trim kolektīviem tiek šūti jauni tērpi. Dziesmu svētku laikā tiks nodrošināts transports, kā arī ir paredzēti līdzekļi piemaksai pie valsts dotācijas dalībnieku ēdināšanai.

Pļaviņu novadā Dziesmu un deju svētku dalībniekiem plānoti 9193 lati. No Pļaviņu novada svētku skatēs piedalās divi deju kolektīvi, sieviešu koris, divi vokālie ansambļi, lietišķās mākslas pulciņš un vieskolektīvs no Horvātijas.

Kokneses pašvaldībā Dziesmu un Deju svētku dalībai plānots atbalstīt deviņus Kokneses novada pašdarbības kolektīvus - korus, deju kolektīvus, pūtēju orķestri, amatierteātri un folkloras kopu. Šim mērķim pašvaldības budžetā paredzēti aptuveni 8000 latu, un valsts dotācija Koknesei ir 4620 latu apmērā.

Valsts dotācija ir paredzēta dalībnieku nodrošināšanai ar naktsmītnēm, ēdināšanai un transporta izdevumiem.

Dziesmu un Deju svētki šogad notiks no 30.jūnija līdz 7.jūlijam.

Foto: lvportals.lv, ntz.lv

Komentāri