Prezidents necer uz emigrējušo tautiešu drīzu atgriešanos Latvijā, Mixnews.lv

Prezidents necer uz emigrējušo tautiešu drīzu atgriešanos Latvijā (2)

фото

Ekonomika | 2013. gada 4. martā plkst. 08:44

Nav nekādu cerību uz emigrējušo tautiešu drīzu atgriešanos Latvijā, tā intervijā laikrakstam "Diena" atzīst Valsts prezidents Andris Bērziņš.

"Tiekoties, runājot ar cilvēkiem konkrēti, ir skaidrs, ka jaunajās mītnes zemēs šis te sociālā atbalsta līmenis ir tik augsts, ka nav nekādu cerību uz viņu drīzu atgriešanos," izteicies Bērziņš.

Valsts prezidents norāda, ka emigrējušajiem būtībā ir tie jautājumi, kas uztrauc ilgākā laikā, piemēram, valoda. Bērni sākuši iet skolā, cits vispār vairs nezina latviešu valodu.

"Tur jau ir tā bāze, kur jāstrādā. Faktiski, kamēr nav iespējas šeit augt, ieņemt labi atalgotu amatu, viņi nav spējīgi tehniski atgriezties. Es tā uz to raugos," intervijā laikrakstam "Diena" saka valsts prezidents Bērziņš.

Foto: lat.mixnews.lv

Komentāri 2
iedzivotajapirms 5 gadiem
ir jau arī tādi, kuri atgriežas. Diemžēl...ļoti maz
eitituhfgghghpirms 5 gadiem
Nu tad beidzot, kaut viens jedzīgs komentārs visā šajā jezgā ar reemigrācijas plāniem uttt. Ir pilnīgi skaidrs, ka cilvēki, kuri aizbraukuši, nekad arī neatgriezīsies, jo viņi savu izvēli jau ir izdarījusi, un saukt viņus atpakaļ, piedāvājot kaut kādus smieklīgus pabalstus ir mulķīgi