Latvija gatava iesniegt pieprasījumu dalībai eirozonā, Mixnews.lv

Latvija gatava iesniegt pieprasījumu dalībai eirozonā (1)

фото

Ekonomika | 2013. gada 4. martā plkst. 11:38

Kopš 2012.gada septembra Latvija izpilda visus ekonomiskos Māstrihtas kritērijus, arī tiesību akti ir saskaņoti atbilstoši prasībām, tāpēc valdība šodien nolēma vērsties Eiropas Komisijā (EK) un Eiropas Centrālajā bankā (ECB) ar lūgumu izvērtēt mūsu valsts atbilstību uzņemšanai eirozonā, ziņo LETA.

Šodien valdībā uzklausītajā ziņojumā secināts, ka Latvija ir sekmīgi īstenojusi tiesisko un ekonomisko konverģenci, tāpēc valdība atbalstīja vēstuli EK un ECB ar lūgumu novērtēt Latvijas gatavību pievienoties eirozonai. Par vēstules iesniegšanu atbildīgs būs finanšu ministrs.

Informējot par Konverģences ziņojuma pieprasīšanu, finanšu ministrs Andris Vilks (V) valdības ārkārtas sēdē sacīja, ka šodien ir ļoti svarīgs brīdis, un, lai gan it kā diena ir parasta, pēc vairākiem gadiem šo datumu atcerēsies.

"Tas būs spēcīgs, pozitīvs grūdiens Latvijas ekonomikai," klātesošajiem sacīja ministrs.

Viņš atgādināja, ka Latvija par eiro ieviešanu ir runājusi jau kopš 2003.-2004.gada, un vienmēr ir bijusi sapratne par to, cik tas ir svarīgs mērķis.

"Mēs esam bijuši pat ļoti tālu iepriekšējos gados no šī mērķa, kas mums tagad ir kļuvis ļoti tuvs," viņš uzsvēra. Arī ekonomiskās krīzes laikā Latvija kā mērķi bija nospraudusi Māstrihtas kritēriju izpildi un ekonomikas augšupeja.

"Tas tagad ir noticis, mums ir izdevies šo plānu kopīgiem spēkiem realizēt un rādītājus izpildām labāk, nekā esam cerējuši. Atbilstība Māstrihtas kritērijiem ir kvalitātes zīmols," Vilks turpināja.

Latvijas interesēs vienmēr ir bijis piederēt Eiropas kodolam, lai pastarpināti nav jāsaņem informācija, un jādomā, kā rīkoties. Šajā kodolā būtu jāatrodas visām trim Baltijas valstīm, pauda ministrs.

Latvija pieprasījumu iesniegs otrdien un sagaida pozitīvu atbildi jūnija otrajā pusē, lai jūlijā jau tiktu pieņemts gala lēmums par dalību eirozonā.

Premjerministrs Valdis Dombrovskis (V) sēdē uzsvēra, ka Latvijai ir jāpanāk ne tikai tehniskais, bet arī politiskais atbalsts, lai visas eirozonas atbalstītu Latvijas uzaicināšanu pievienoties eirozonai - tas būs viens no būtiskākajiem ārpolitikas un lielā mērā iekšpolitikas jautājumiem tuvākajos mēnešos.

Ja EK un ECB ekspertu atzinums būs Latvijai labvēlīgs, gala lēmums par Latvijas uzaicināšanu iestāties eirozonā būs jāpieņem Eiropas Padomei.

Foto: Moscow-Live.ru, money.ru.msn.com

Komentāri 1
aknapirms 6 gadiem
vai kāds saprot, kas te rakstīts?
varbūt ziņas autori var paskaidrot?

bullšīts pilnīgākais manuprāt, bet iespējams, ka es kaut ko nesaprotu?