Laiž apgrozībā jubilejas monētu - sudraba lasi, Mixnews.lv

Laiž apgrozībā jubilejas monētu - sudraba lasi (1)

фото

Ekonomika | 2013. gada 4. martā plkst. 17:22

Latvijas Banka (LB) 5.martā laidīs apgrozībā 20 latu jubilejas monētu - sudrabā kaltu lasi.

"Sudraba laša" grafisko dizainu veidojis apgrozības vienlatnieka autors Gunārs Lūsis, bet ģipša modeli - Jānis Strupulis. Monēta kalta Lietuvas monētu kaltuvē.

"Lasis parasti dzīvo desmit gadus, bet mūsējais, vesels un nedevalvējies, ir sasniedzis cienījamus divdesmit. Šis sudraba izdevums tad ir arī mans sveiciens jubilāram," norāda vienlatnieka autors Lūsis.

Laša veidolu nu jau divdesmit gadu garumā Latvijā ierasts redzēt uz viena lata apgrozības monētas - tas kļuvis par daļu no ikdienas priekšstatiem par naudu un saziņas sastāvdaļu, "lasim" konkurējot ar "latu" arī valodā. Martā atjaunotajam latam ir apaļa gadskārta, un šajā reizē Latvijas Banka nokalusi viena lata apgrozības monētas repliku - sudrabā kaltu svētku laidienu ar jubilejai simboliski atbilstošu 20 reizes palielinātu nominālvērtību.

Monētas aversā ir Latvijas lielā valsts ģerboņa attēls, bet reversā - visiem naudas lietotājiem labi pazīstamais lasis lēcienā virs ūdens. Jubilejas monēta "Sudraba lasis" ir likumīgs maksāšanas līdzeklis Latvijā. Monētas maksimālā tirāža ir 10 000 eksemplāru. Monēta būs iegādājama Latvijas Bankā un tradicionālajās monētu tirdzniecības vietās - bankās, suvenīru un juvelieru veikalos. Monētas cena Latvijas Bankas kasēs - 26,68 lati.

фото

"Sudraba lasi" ieskaitot, Latvijas Banka kopš lata atjaunošanas izlaidusi 92 jubilejas un piemiņas monētu.

Foto: Latvijas Banka

Komentāri 1
slpirms 6 gadiem
smuki:)