"Rimi" visā Baltijā aptur tirdzniecību ar "RGK" liellopu gaļas konserviem; "Maxima" gaida Latvijas PVD apstiprinājumu, Mixnews.lv

"Rimi" visā Baltijā aptur tirdzniecību ar "RGK" liellopu gaļas konserviem; "Maxima" gaida Latvijas PVD apstiprinājumu

фото

Ekonomika | 2013. gada 4. martā plkst. 18:30

Saskaņā ar Lietuvas Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) testēšanas analīžu rezultātiem "Rimi" veikalu tīklā visās trijās Baltijas valstīs ir apturēta tirdzniecība ar "Rēzeknes gaļas kombināta" ražoto produkciju, kuras sastāvā minēta liellopu gaļa, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja "Rimi" pārstāve Laura Podskočija.

Tirdzniecība apturēta saistībā ar zināmo un iespējamo pircēju maldināšanu par to sastāvu. Preces ir izņemtas no tirdzniecības līdz turpmākajai rīcībai, uzsvēra "Rimi" pārstāve.

Savukārt veikalu tīkla "Maxima" pārstāvis Ivars Andiņš teica, ka uzņēmums vēl gaida Latvijas PVD atzinumu par konkrētā ražotāja produkciju.

"Patlaban no Latvijas PVD vēl nav saņemta tāda informācija, kas apstiprinātu vai noliegtu, ka "Rēzeknes gaļas kombināta" konserviem būtu šādas problēmas. Līdz ar to, kamēr atzinuma nav, "Maxima" vēl neapturēs tirdzniecību ar "Rēzeknes gaļas kombināta" konserviem," teica "Maxima" pārstāvis.

Portāls Mixnews.lv jau rakstīja, ka Lietuvas Valsts pārtikas un veterinārijas dienests atradis zirga gaļas klātbūtni SIA "Rēzeknes gaļas kombināts" ražotājos liellopu gaļas konservos un patlaban visu produkciju ir atsaucis no tirdzniecības.

1.martā Lietuvas Valsts pārtikas un veterinārijas dienests aizliedza valstī tirgot arī Latvijā ražotos "Kuršu zemes" gaļas konservus, kuru sastāvā atklāta zirga gaļa.

Tikmēr Latvijas PVD veic pārbaudi "Kuršu zemē", lai noskaidrotu, kur iegūta konservos izmantotā zirga gaļa un kādēļ šī informācija nav norādīta produktu marķējumā.

Kopš skandāla sākuma Latvijā lielveikalu tīkli jau ir apturējuši tirdzniecību ar gaļas pārstrādes uzņēmumu "Forevers" un "Kuršu zeme" izstrādājumiem. Savukārt lopu kautuvei "Aibi" PVD piemēroja sodu 500 latu apmērā par pārtikas izsekojamības nenodrošināšanu, jo kautuve uzņēmumam "Forevers" piegādāto zirga gaļu uzdevusi par liellopu gaļu.

Pārkāpumus PVD ir konstatējis arī trīs citās kautuvēs - SIA "Viļumene", ZS "Kalnpierbes" un SIA "Musino" -, kurās nav nodrošināta zirga gaļas izsekojamība.

Foto: no vietnēm silazdorovya.ru, agriculturesource.com

Komentāri