Lietuva savas ES prezidentūras laikā varētu pievērsties pārtikas kvalitātes kontrolei, Mixnews.lv

Lietuva savas ES prezidentūras laikā varētu pievērsties pārtikas kvalitātes kontrolei

фото

Ekonomika | 2013. gada 4. martā plkst. 21:31

Šā gada otrajā pusē, kad Lietuva pārņems Eiropas Savienības (ES) prezidētājvalsts pienākumus, tā varētu strādāt arī ar pārtikas drošības jautājumiem, norādījis Lietuvas Valsts pārtikas un veterinārijas dienesta direktors Jons Miļus, ziņo LETA.

Runādams par pašreizējo zirga gaļas skandālu Eiropā, viņš pieminējis gan saindēšanos ar nelegālo alkoholu Čehijā, gan skandālus ar E.coli baktēriju gaļā, ar tehnisko sāli un žurku indi Polijā, gan vairākus citus satraucošus gadījumus, kas raisījuši bažas par pārtikas drošību.

"Mēs gribētu mainīt tiesību aktu paketi, kas veido higiēnas kontroles ķēdi, un izvērtēt dažu Eiropas valstu pārtikas uzraudzības institūciju darbības efektivitāti - īpaši tur, kur ik pa brīdim izceļas skandāli," portālam "Lrytas.lt" izteicies Miļus.

Viņš paudis viedokli, ka stingrāka pārtikas preču kvalitātes kontrole nepieciešama arī eksportam no trešajām valstīm.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka Lietuvas Valsts pārtikas un veterinārijas dienests aizliedzis valstī tirgot Latvijā ražotos "Kuršu zemes" un SIA "Rēzeknes gaļas kombināts" liellopu gaļas konservus, kuru sastāvā atklāta zirga gaļa.

Pēc Miļus teiktā, apgalvojumi, ka situācija nav traģiska, nav korekti pēc pašas būtības, jo konservos izmantotā zirga gaļa nav pārbaudīta. "Nav zināms, vai zirgi nebija slimi, vai nav lietotas antibiotikas. Tā nav tikai marķēšanas problēma, runa ir par produkciju, kas nav gājusi caur kontroles mehānismu, - tā ir pārtikas drošības problēma," viņš skaidrojis.

Miļus arī atgādinājis, ka Lietuva eksportē liellopu gaļu uz Krieviju, un, ja Maskava aizliegtu ievest šo produkciju no ES, Lietuvai tas būtu sāpīgs trieciens.

Foto: no vietnes studentthinktank.eu

Komentāri