Līdz jūnija beigām apgrozībā varētu parādīties privātpersonām brīvi nopērkamas krājobligācijas, Mixnews.lv

Līdz jūnija beigām apgrozībā varētu parādīties privātpersonām brīvi nopērkamas krājobligācijas

фото

Ekonomika | 2013. gada 5. martā plkst. 13:29

Valdība šodien pieņēma valsts vērtspapīru izlaišanas noteikumus, kas reglamentēs arī jauna valsts iekšējā aizņēmuma instrumenta - krājobligāciju - izlaišanas, apgrozības, izvietošanas un norēķinu kārtību, informē biznesa portāls"Nozare.lv".

Krājobligāciju juridiskā ietvara noteikšana ir viens no soļiem ceļā uz krājobligāciju izlaišanu šī gada otrajā ceturksnī, skaidro Finanšu ministrija (FM).

Krājobligācijas plānots sākotnēji izlaist ar interneta vietnes "www.krajobligacijas.lv", vēlāk - arī ar izplatīšanas aģentu Latvijas Pasta un/vai komercbanku starpniecību.

Lai iegādātos krājobligācijas interneta vietnē "www.krajobligacijas.lv", ieguldītājam būs jābūt norēķinu kontam kādā no kredītiestādēm, kas nodrošina autentifikācijas un tiešsaistes maksājumu pakalpojuma sniegšanu portālā "www.latvija.lv". Iegādājoties krājobligācijas pie izplatīšanas aģentiem, ieguldītāja kontam jābūt atvērtam Latvijā reģistrētā kredītiestādē vai ārvalstu kredītiestādes filiālē vai pasta komersanta iestādē.

Saskaņā ar noteikumiem krājobligācija ir ar fiksētu procentu likmi izlaists valsts vērtspapīrs un ar noteiktos termiņos izmaksājamu fiksētu ienākumu, ko dzēš tā nominālvērtībā, kas neatrodas publiskajā apgrozībā un nav atsavināms. Īstermiņa krājobligācijām fiksēto ienākumu izmaksā dzēšanas datumā, bet vidēja termiņa un ilgtermiņa krājobligācijām - vienu reizi gadā.

Krājobligāciju sākotnējo izvietošanu paredzēts veikt tikai izmantojot tiešo pārdošanu, kas būs valsts publiskais piedāvājums. Krājobligāciju sākotnējā izvietošanā varēs piedalīties tikai ieguldījuma brīdī pilngadību sasniegusi fiziska persona.

Saistības par krājobligācijām uzņemsies Latvijas valsts. FM ar krājobligāciju ieviešanu saistītos izdevumus - 2013.gadā 961 461 latu, 2014.gadā 1 626 455 latus un 2015.gadā 1 518 969 latus - nodrošinās no valsts pamatbudžeta apakšprogrammā "Valsts parāda vadība" piešķirtajiem budžeta līdzekļiem.

FM skaidro, ka ar krājobligāciju emisijām var sasniegt vairākus sociālus mērķus: paplašināt ieguldījumu iespējas iedzīvotājiem, paplašināt iedzīvotāju investīciju pieredzi, attīstīt valsts vērtspapīru tirgu kopumā, dot iespēju iedzīvotājiem iesaistīties aktuālu un sabiedriski nozīmīgu valsts funkciju finansēšanā, kā arī veicināt iedzīvotāju uzticību finanšu tirgum.

Foto: no vietnes budgeting.thenest.com

Komentāri