"Rēzeknes gaļas kombināts" sāks ražot zirga gaļas desu , Mixnews.lv

"Rēzeknes gaļas kombināts" sāks ražot zirga gaļas desu

фото

Ekonomika | 2013. gada 5. martā plkst. 18:05

SIA "Rēzeknes gaļas kombināts" nolēmis sākt jauna produkta ražošanu, kura sastāvā būs zirga gaļa. Uzņēmums zirga desu ar nosaukumu "Kalnu servelāde" sāks ražot jau tuvākajā laikā, izejvielu iepērkot Eiropas Savienībā, ziņo "Nozare.lv".

Kā informēja uzņēmumā, drīzumā produkts būs pieejams arī patērētājiem.

"Latvijā zirga desas ražošana ir brīva niša. Pēdējo nedēļu saceltās ažiotāžas dēļ saistībā ar zirga gaļu esam nolēmuši uzsākt jauna produkta ražošanu. Daudzi atceras padomju laikā popularitāti ieguvušo desu "Stepes pusžāvētā", kas arī tika ražota no zirga gaļas. Patlaban šāda delikatese vairs netiek piedāvāta, tomēr pieprasījums pēc tās ir, tādēļ esam nolēmuši sākt tās ražošanu un ļaut katram iedzīvotājam nogaršot, kāda tad īsti ir pēdējā laikā tik bieži "aprunātā" zirga gaļa," sacīja uzņēmuma padomes priekšsēdētājs Guntis Piteronoks.

Kā pastāstīja "Rēzeknes gaļas kombināta" ražošanas tehnologs Mairis Trupavnieks, jaunais produkts atšķirsies ar vēl lielāku kvalitātes kontroli - "Kalnu servelāde" tiks ražota tikai no augstvērtīgām izejvielām, kas iepirktas Eiropas Savienībā. Uzņēmumā gan neminēja, no kuras valsts nāks jaunā produkta izejviela.

"Mūsu ražotā zirga desa būs augstvērtīgākas gaļas pusžāvētā desa. Alkšņu kūpinājumu un piesātināto garšas buķeti īpaši novērtēs delikatešu cienītāji un gardēži," atzina Trupavnieks.

Sākot zirga desas ražošanu, "Rēzeknes gaļas kombināts" plāno to arī eksportēt. Tāpat uzņēmumā tiek prognozēts, ka pieprasījuma dēļ gaidāms produkta deficīts.

"Tirgus prognozēs pamatā esam konservatīvs uzņēmums, neatļaujoties nepamatotus riskus, tomēr attiecībā uz "Kalnu servelādi" esam pārliecināti, ka pieprasījuma dēļ mums nāksies palielināt ražošanas jaudu šim produktam," sacīja Piternoks.

Kā ziņoja portāls Mixnews, Pārtikas un veterinārais dienests veicis pārbaudes uzņēmumā, pārbaudot pavadzīmes un vairākus paraugus nosūtot uz laboratoriju Lielbritānijā. Atbildes tiek solītas divu nedēļu laikā.

Foto: zooclub.ru, young.rzd.ru

Komentāri