No nākamā gada jūnija algas nodokļa grāmatiņas plānotas tikai elektroniskā formā, Mixnews.lv

No nākamā gada jūnija algas nodokļa grāmatiņas plānotas tikai elektroniskā formā

фото

Ekonomika | 2013. gada 7. martā plkst. 08:09

No 2014.gada 1.jūnija algas nodokļa grāmatiņa būs tikai elektroniskā formā, paredz Finanšu ministrijas (FM) sagatavotie noteikumi.

Algas nodokļa grāmatiņa tiks uzturēta Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu informācijas sistēmā, elektroniska dokumenta formā tā būs pieejama, izmantojot VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmu.

FM skaidro, ka iepriekš bija paredzēts algas nodokļa grāmatiņu elektroniskā formā nodrošināt no 2014.gada janvāra, taču ieviešanai nepieciešami laikietilpīgi informācijas sistēmu pielāgošanas darbi, kā arī elektroniskās algas nodokļa grāmatiņas ieviešana sakrīt ar VID informācijas sistēmu pielāgošanu pārejai uz eiro valūtu, tāpēc elektronisko algas nodokļa grāmatiņu iespējams ieviest no 2014.gada jūnija.

Lai nodrošinātu elektroniski informāciju par personai piemērojamiem iedzīvotāju ienākuma nodokļa atvieglojumiem, FM izstrādājusi jaunu kārtību, kādā piešķirama algas nodokļa grāmatiņa.

VID rīcībā ir tikai daļa no informācijas, kas pamato atvieglojumu piemērošanu, tāpēc līdz brīdim, kamēr VID nesaņems visu nepieciešamo informāciju no citiem valsts reģistriem, VID daļu informācijas pieprasīs pašam cilvēkam. Paredzēts, ka VID mājaslapā tiks ievietota informācija par to, kādas ziņas jāiesniedz cilvēkam pašam.

Kārtība, kādā piešķirama algas nodokļa grāmatiņa, pieteikta izskatīšanai valsts sekretāru sanāksmē. Normatīvs stāsies spēkā pēc tam, kad to pieņems valdība.

Patlaban algas nodokļa grāmatiņu izsniedz VID.

Noteikumu projekts paredz, ka algas nodokļa grāmatiņas, kas izsniegtas līdz jauno noteikumu spēkā stāšanās dienai, nebūs derīgas un nebūs izmantojamas pēc noteikumu spēkā stāšanās.

Foto: lvportals.lv

Komentāri