Ekonomists: Martā Latvijā uz brīdi iestāsies deflācija, Mixnews.lv

Ekonomists: Martā Latvijā uz brīdi iestāsies deflācija

фото

Ekonomika | 2013. gada 8. martā plkst. 15:44

Jau šā gada martā inflācija, visticamāk, ieies negatīvajā zonā un Latvijā uz kādu brīdi iestāsies deflācija, biznesa portālam "Nozare.lv" prognozēja AS "SEB banka" ekonomists Dainis Gašpuitis.

Viņš skaidroja, ka vērojamās cenu pārmaiņu tendences diktē globālie faktori, kamēr vietējie joprojām ir visai piezemēti. Pēc viņa teiktā, globālais pieprasījums, eirozonas recesijas ietekmē, saglabājas ļoti vājš. Turklāt šādi zemas inflācijas apstākļi turpinās dominēt arī gada otrajā pusē.

"Spiediens no izejvielu cenu puses turpmākajos mēnešos varētu turpināt vājināties, ko noteiks piedāvājuma puses, piemēram, pārtikas izejvielu, uzlabošanās. Arī naftas cena, iespējams, varētu doties nedaudz zemākos līmeņos, kā dēļ tās ietekme uz inflāciju varētu kļūt negatīva. Tam pamatā būs nīkuļojošais globālais pieprasījums un slānekļa gāzes ieguves buma ASV ietekme," atzina ekonomists.

Viņš prognozēja, ka gada vidējā inflācija būs 1,4% un patēriņa cenu kāpums šogad, visticamāk, būs viens no zemākajām, kādu Latvija ir piedzīvojusi.

Kā liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati, patēriņa cenu līmenis šā gada februārī, salīdzinot ar 2012.gada februāri, palielinājās par 0,3%, bet salīdzinājumā ar 2013.gada janvāri patēriņa cenas samazinājās par 0,1%.

Foto: ppblog.ru, diapazon.kz

Komentāri