Vācijas "zaļie" prasa 22 centu lielu nodokli uz plastikāta maisņiem, Mixnews.lv

Vācijas "zaļie" prasa 22 centu lielu nodokli uz plastikāta maisņiem

фото

Ekonomika | 2013. gada 9. martā plkst. 18:20

Vācijas "zaļie" aicina ieviest 22 eiro centu nodokli par katru plastikāta maisiņu, ko savulaik gatavojās darīt Eiropas Komisija (EK), kas no šīs idejas galu galā atteicās, sestdien vēsta laikraksts "Bild", par to ziņo LETA-THE LOCAL.

Tādējādi iegūtos līdzekļus varētu izmantot bioloģiski sabrūkošu materiālu izstrādei, sarunā ar laikrakstu norādījusi Bundestāga deputāte Doroteja Šteinere, kura "zaļo" frakcijā ir atbildīga par vides jautājumiem.

Panākt šāda nodokļa ieviešanu partija mēģināja jau pirms diviem gadiem, taču cieta neveiksmi. Taču kopš tā laikā sabiedrībā tikusi pievērsta lielāka uzmanība kaitējumam, kuru videi nodara plastikāta maisiņi. "Ar to mēs varētu pārējai Eiropai rādīt piemēru," savukārt atzinusi Rebeka Harmsa, "zaļo" frakcijas vadītājs Eiropas Parlamentā (EP). Viņa norādījusi, ka tūkstošiem vienreizējo maisiņu nonākt okeānā, apdraudot jūras dzīvības formas.

Šobrīd plastikāta maisiņa iegāde Vācijas lielveikalos maksā desmit eiro centus.

Tikmēr Eiropas Savienības (ES) vides komisārs Janezs Potočniks ceturtdien iesniedza ziņojumu par pasākumiem, kas būtu izmantojami plastmasas atkritumu apjoma samazināšanai, vēsta žurnāls "Focus". Viens no priekšlikumiem paredz izmantot ekonomiskus stimulus, lai mudinātu pircējus ierobežot plastikāta maisiņu patēriņu.

2010.gadā Eiropā tika izlietoti 95,5 miljardi plastikāta maisiņu.

Foto: valrek.lv

Komentāri