Pēc zirga gaļas skandāla PVD atlaž divus veterinārārstus, ministrija uzdod veikt pārbaudi , Mixnews.lv

Pēc zirga gaļas skandāla PVD atlaž divus veterinārārstus, ministrija uzdod veikt pārbaudi

фото

Ekonomika | 2013. gada 11. martā plkst. 19:24

Zemkopības ministre Laimdota Straujuma pirmdien pēc tikšanās ar Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) ģenerāldirektoru Māri Balodi uzdevusi Zemkopības ministrijas (ZM) Iekšējā audita nodaļai sākt pārbaudi PVD, lai novērtētu gaļas un citu pārtikas ražošanā izmantojamo izejvielu izsekojamību uzraudzības posmos, ziņo "Nozare.lv".

Kā biznesa portālu "Nozare.lv" informēja ministre, tāpat saistībā ar zirgu gaļas skandālu patlaban no darba atlaisti divi reģionālie veterinārārsti, kas strādāja skandālā iesaistītajā kautuvē "Aibi".

"PVD ģenerāldirektoru gan es negrasos upurēt. Tomēr pēc atklātajiem pārkāpumiem jāmeklē risinājumi, kā uzlabot pārtikas produktu ražošanas izejvielu izsekojamību un normatīvo aktu ievērošanu pārtikas nozarē, tādēļ visā PVD tiks veikts audits," sacīja Straujuma.

Iepriekš Straujuma "Nozare.lv" atzina, ka saistībā ar zirga gaļas skandālu drīzumā varētu tikt veiktas izmaiņas PVD vadībā.

"Tas nenozīmē, ka būtu jāaiziet PVD ģenerāldirektoram. Tomēr zināmas pārmaiņas un rotācijas PVD vadībā tiks veiktas. Esam izvērtējuši, kas notiek PVD saistībā ar zirga gaļas skandālu. Tā nav tikai Latvijas problēma, bet gan visas Eiropas jautājums, jo atklāj nepietiekamu kontroli pār pārtikas produkcijas izsekojamību," sacīja Straujuma.

Viņa arī norādīja, ka PVD darot visu, lai kontrolētu zirga un liellopu gaļas izsekojamību kautuvēs.

"Tas, ko PVD dara kautuvē, - uzspiež zīmogu, ka attiecīgā gaļa ir liellops vai zirgs. Jautājums ir, kas notiek tālāk ar pavadzīmēm un cik lielā mērā savu izejvielu pārbauda pats ražotājs," sacīja Straujuma.

Foto: no vietnes treideri.lv

Komentāri