Laikraksts: Pierīga "apēd" Latviju, Mixnews.lv

Laikraksts: Pierīga "apēd" Latviju

фото

Ekonomika | 2013. gada 14. martā plkst. 09:04

Pēdējo četru gadu laikā iedzīvotāju skaits pieaudzis Pierīgas pašvaldībās, kamēr pārējie Latvijas reģioni kļuvuši arvien neapdzīvotāki, ceturtdien raksta "Neatkarīgā".

Darba un iztikas meklējumos cilvēki no galvaspilsētas attālākajiem reģioniem pārcēlušies vai nu uz ārzemēm, vai arī tādām Rīgai tuvumā esošām pašvaldībām kā Ķekava, Olaine, Salaspils, Ozolnieki, Stopiņi, Ikšķile, Babīte, Jūrmala, kā arī Garkalne, Ādaži, Carnikava un Saulkrasti.

Savukārt Rīgā, kā arī citās lielākajās pilsētās, izņemot Jūrmalu, tāpat kā visos citos novados, iedzīvotāju skaits ar katru gadu sarūk, informē "Neatkarīgā".

Pilsonības un migrācijas pārvaldes (PMLP) apkopotie dati liecina, ka šobrīd Latviju kā savu deklarēto dzīvesvietu norādījuši par 70 200 iedzīvotāju mazāk nekā pirms četriem gadiem. Tiesa, šī neiepriecinošā statistika uzskatāma tikai par problēmas redzamo daļu, jo, kā sarunā ar "Neatkarīgo" atzinuši Centrālās vēlēšanu komisijas pārstāvji, daudzi aizbraucēji joprojām nav nokārtojuši faktiskās dzīvesvietas reģistrācijas formalitātes, tāpēc Latvijas novados joprojām ir daudz "mirušo dvēseļu".

Foto: kastelli.lv

Komentāri