Pērn nav nosiltināta neviena "Rīgas namu pārvaldnieka" apsaimniekotā ēka, Mixnews.lv

Pērn nav nosiltināta neviena "Rīgas namu pārvaldnieka" apsaimniekotā ēka

фото

Ekonomika | 2013. gada 14. martā plkst. 10:51

Pagājušā gada laikā Rīgā nav nosiltināta neviena pašvaldības SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" apsaimniekošanā esoša daudzdzīvokļu dzīvojamā ēka, šodien Rīgas domes Mājokļu un vides komitejā atzina uzņēmuma vadītājs Ervins Straupe, ziņo LETA.

Šogad gan sagaidāms, ka situācija nedaudz mainīsies, - Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā (LIAA) līdz šim noslēgti astoņi līgumi par projekta īstenošanu, no kuriem trīs ir izbeigti, jo būvnieku piedāvātās ēku siltināšanas izmaksas izrādījušās daudz augstākas, nekā plānots. Straupe gan piebilda, ka ar iedzīvotājiem izdevies panākt vienošanos par izmaksu palielināšanu un projekti tomēr tiks īstenoti.

Vēl viens ēkas siltināšanas projekta iesniegums ir apstiprināšanas stadijā, kā arī no jauna iesniegti projektu iesniegumi par septiņu dzīvojamo māju renovāciju.

Laika posmā no 2011.gada 2.maija līdz 2013.gada 1.martam ar "Rīgas namu pārvaldnieka" Energoefektivitātes projektu nodaļas līdzdalību tika organizētas 530 dzīvokļu īpašnieku kopsapulces par dzīvojamo māju siltināšanas jautājumiem, piesaistot Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējumu.

Šajā periodā gan pieņemti tikai 25 dzīvokļu īpašnieku kopības lēmumi par visu energoefektivitātes pasākumu nodrošināšanu - tehniskās dokumentācijas izstrādi un energoefektivitātes pasākumu nodrošināšanu, piesaistot ERAF līdzfinansējumu.

Straupe uzsver, ka dzīvokļu īpašnieki lēmumu attiecībā uz energoefektivitātes pasākumu nodrošināšanu pieņem pakāpeniski - sākotnēji pieņem lēmumu par tehniskās dokumentācijas izstrādi un pēc tam, kad sagatavota dokumentācija, lemj par renovācijas darbu veikšanu.

Dzīvojamo māju energoefektivitātes pasākumu nodrošināšanai līdz 2013.gada 15.janvārim veikti 75 energoaudita pārskati, 18 tehniskās apsekošanas atzinumi, 16 vienkāršotās renovācijas projekti.

Pašvaldības aģentūra "Rīgas enerģētikas aģentūra" līdz šā gada martam veiks energoauditu 20 daudzdzīvokļu mājām Rīgā, šim nolūkam paredzot 2660 latu, neieskaitot pievienotās vērtības nodokli.

Rīgā kopumā būtu jānosiltina 5200 dzīvojamo namu. "Rīgas namu pārvaldnieks" apsaimnieko ap 3500 Rīgas daudzdzīvokļu dzīvojamo namu.

Komentāri