Sviesta paciņas cena veikalu plauktos pārsniegusi 2 eiro

фото

Ekonomika | 2017. gada 3. augustā plkst. 11:08

Iespējams, daudziem iedzīvotājiem sviesta kārta uz maizes kļūs daudz plānāka, jo ir būtiski palielinājušās sviesta cenas, un tagad veikalu plauktos viena sviesta paciņa maksā vairāk nekā divus eiro, ziņo LNT un portāls skaties.lv.

Kā novēroja LNT, uzkavējoties pie sviesta stenda veikalā, pircēju roka pārsvarā stiepās pēc sviesta paciņas ar atlaidi vai sviesta, kas vēl nav sasniedzis 2 eiro robežu. Aptaujājot veikalā sastaptos cilvēkus, tika secināts, ka cilvēki šo piena produktu nepārtrauks lietot, daži to darīs, iespējams, mazākos apjomos. Kopumā šobrīd tirdzniecības veikalos arī nav novērotas būtiskas pieprasījuma izmaiņas pēc sviesta.

Savukārt kā pastāstīja Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centra vadītāja Ingūna Gulbe, Sviesta cenu izmaiņām veikalu plauktos ir ļoti liela saistība ar pasaules tirgus tendencēm, un Eiropā pēc šiem piena taukiem ir strauji audzis pieprasījums. Pēc Gulbes teiktā, daļa vainas jāuzņemas zinātniekiem, kuri atkal mainījuši viedokli par to, kas ir veselīgs.

"Pirms daudziem gadiem tika uzskatīts, ka piena tauki nav veselīgi, ka holesterīna līmenis uzreiz ir augsts, rodas sirds un asinsvadu slimības un ka jāpāriet uz augu taukiem. Rūpniecībā tika ļoti daudz izmantota palmu eļļa, kas bija salīdzinoši lēta. Tagad parādījies viedoklis, ka palmu eļļa ir ja ne kaitīga, tad veselīga noteikti nē. Zinātnieki izteikušies, ka tieši sviests ir veselīgs un labs," – norādīja Gulbe.

Tā rezultātā Eiropas tirgos sviesta cena šogad maijā bija par 81% augstāka nekā pirms gada, un šādas cenas nav bijušas daudzus gadus. Arī veikalu plauktos cenas cēlušas pakāpeniski jau kādu laiku.

Veikals "Rimi" novērojis, ka vieni ražotāji cenas pagaidām cēluši par dažiem procentiem, bet citi to jau pacēluši par aptuveni 40%.

Tirgus tendenču vērotāju prognozes arī nav iepriecinošas – sviesta cenas tuvākajā laikā nesamazināsies, tieši pretēji – varētu pieaugt vēl vairāk.

Foto: facebook.com/ralfs.dravnieks

Komentāri