LB prezidents: Iestāšanās eirozonā mazinās no Latvijas aizbraukušo cilvēku skaitu, Mixnews.lv

LB prezidents: Iestāšanās eirozonā mazinās no Latvijas aizbraukušo cilvēku skaitu

фото

Ekonomika | 2013. gada 14. martā plkst. 19:55

Iestāšanās eirozonā varētu mazināt no Latvijas aizbraukušo cilvēku skaitu, ceturdien žurnālistiem sacīja Latvijas Bankas (LB) prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

"Iespēja pievienoties eirozonai nodrošinās valstī lielāku stabilitāti, vairāk investīciju, vairāk jaunu darba vietu. Tas ir pats galvenais, pēc kā cilvēki patlaban ilgojas un uz ko lūkojas. Tāpēc es ļoti, ļoti ceru, ka iedzīvotāju skaita samazināšanās scenārijs neturpinās attīstīties," sacīja Rimšēvičs.

LB prezidents piebilda, ka Latvija patlaban jau vairāk nekā pusgada garumā izpilda Māstrihtas kritērijus, kas nav vajadzīgi tikai lai iestātos Eiropas Monetārajā savienībā, bet kas ir nepieciešami ikvienai tautsaimniecībai, lai tā sekmīgi un ražīgi attīstītos.

"Redzam, ka tajās valstīs, kur šie kritēriji netiek izpildīti, tur ekonomikas neattīstās tik strauji un sekmīgi, kā tas ir Latvijā," piebilda Rimšēvičs.

Kā ziņoja portāls Mixnews, finanšu ministrs Andris Vilks (V) 5.martā Eiropas Komisijas (EK) ekonomikas un monetāro lietu komisāram Oli Rēnam iesniedzis vēstuli par ārpuskārtas konverģences ziņojuma pieprasīšanu EK un Eiropas Centrālajai bankai (ECB), lai izvērtētu Latvijas atbilstību Māstrihtas kritērijiem un gatavību dalībai eirozonā.

Konverģences ziņojuma pieprasīšana ir solis ceļā uz Latvijas pievienošanos eirozonai. Ja EK un ECB ekspertu atzinums būs Latvijai labvēlīgs, gala lēmums par Latvijas uzaicināšanu iestāties eirozonā būs jāpieņem Eiropas Padomei šā gada jūlijā.

Foto: mixnews.lv

Komentāri