Maxima pašapkalpošanās kases ieviesusi jau 25 veikalos

фото

Ekonomika | 2017. gada 22. septembrī plkst. 14:40

No сeturtdienas, 21.septembra pašapkalpošanās kases pieejamas “Maxima X” veikalā, Rīgā, Jūrmalas gatvē 85, kuru izveidē uzņēmums investējis 53 tūkstošus eiro. Kopumā “Maxima Latvija” tīklā pašapkalpošanās kases jau pieejamas 25 veikalos.

Līdz šim veikalā Rīgā, Jūrmalas gatvē 85, bija izvietotas 5 kases, kurās klientus apkalpoja kasieres. Taču tagad klientu ērtībām pieejamas 7 kases – četras pašapkalpošanās un trīs ierastās kases, kurās iedzīvotājus apkalpo kasieres.

“Šis ir pirmais “Maxima Latvija” veikals, ko uzņēmums atklāja 2001.gada vasarā. Tādēļ ir dubults prieks, ka kopš šodienas pašapkalpošanās kases pieejamas arī “Maxima Latvija” visvecākajā veikalā. Tā kā liela daļa iedzīvotāju par pirkumiem izvēlas norēķināties ar skaidru naudu, tad divās no pašapkalpošanās kasēm šajā veikalā par pirkumiem var maksāt gan ar skaidro naudu, gan ar maksājumu kartēm, bet vēl divās – tikai ar maksājumu kartēm,” stāsta “Maxima Latvija” operacionālā vadītāja Kristīne Āboltiņa.

фото

Pašapkalpošanās kasu ieviešana ir viens no soļiem, kā samazināt darbinieku slodzi, kā arī rindas pie kasēm. Vidēji dienā viens kasieris apkalpo aptuveni 400-600 klientus. Savukārt vienas dienas laikā “Maxima Latvija” visos veikalos iepērkas aptuveni 300 tūkstoši iedzīvotāju.

Šobrīd pašapkalpošanās kases izmanto aptuveni 27% iedzīvotāju tajos “Maxima Latvija” veikalos, kur tās ir pieejamas. Visās pašapkalpošanās kasēs var veikt uzkrājumus “Paldies” kartē un arī norēķināties ar “Paldies” kartē uzkrāto naudu. Tāpat visās pašapkalpošanās kasēs ir iespējams norēķināties ar “Maxima Latvija” dāvanu kartēm, kā arī izmantot „Uzņēmumu karti”.

Šogad uzņēmums “Maxima Latvija” pašapkalpošanās kasu tīkla paplašināšanā jau investējis vairāk nekā 673 tūkstošus eiro, bet pērn – nedaudz vairāk kā 500 tūkstošus eiro.

Jau ziņots, ka, sekojot tirgus tendencēm un patērētāju ērtībai, “Maxima Latvija” pašapkalpošanās kases sāka ieviest 2009.gadā. Taču jau 2015.gadā intensīvāk sāka paplašināt pašapkalpošanās kasu tīklu, kas turpinājās arī pērn.

Līdz ar jaunajām četrām pašapkalpošanās kasēm veikalā Rīgā, Jūrmalas gatvē 85, šobrīd “Maxima Latvija” tīklā ir 126 pašapkalpošanās kases 25 veikalos.

Tās ir pieejamas veikalos Rīgā:

 • A.Deglava ielā 67, kur ir septiņas pašapkalpošanās kases;
 • Veikalā K.Ulmaņa gatvē 88a - septiņas;
 • Veikalā Biķernieku ielā 143 – sešas;
 • Veikalā Slokas ielā 115 – septiņas;
 • Veikalā Saharova ielā 20a – sešas;
 • Veikalā Vienības gatvē 113 – piecas;
 • Veikalā t/c “Domina Shopping”, Ieriķu ielā 3 – sešas;
 • Veikalā Mūkusalas ielā 73 – piecas;
 • Veikalā Nīcgales ielā 46a - piecas;
 • Veikalā A.Dombrovska ielā 74 – četras;
 • Veikalā Parādes ielā 8 – četras;
 • Veikalā Pilsoņu ielā 1 k-1 – četras pašapkalpošanās kases.

Kā arī veikalos ārpus galvaspilsētas - Rēzeknē, Atbrīvošanas alejā 141a, pieejamas piecas pašapkalpošanās kases, veikalā Jūrmalā, Talsu šosejā 25, - piecas, veikalā Jūrmalā, Nometņu ielā 11/13 – četras, veikalā Ogrē, Rīgas ielā 23, - piecas, veikalā Jelgavā, Rīgas ielā 11a, - piecas, kā arī veikalā Jelgavā, Driksas ielā 4 – piecas, veikalā Liepājā, Klaipēdas ielā 62 – piecas, veikalā Ādažos, Rīgas gatvē 21 – četras, bet veikalā Mārupē, Pededzes ielā 1, pieejamas piecas pašapkalpošanās kases.

Komentāri