"Maxima Grupe" piesaistījusi kapitālu 300 miljonu eiro apmērā, Mixnews.lv

"Maxima Grupe" piesaistījusi kapitālu 300 miljonu eiro apmērā

фото

Ekonomika | 2018. gada 10. septembrī plkst. 14:51

Veikalu tīkla “Maxima Latvija” mātes uzņēmums “MaximaGrupe”ir veicis veiksmīgu obligāciju emisiju 300 miljonu eiro apmērā. Pieprasījumam pārsniedzot piedāvājumu, obligācijas iegādājušies vairāk nekā 60 investori no kopumā 14 valstīm.

Trešdaļa investoru ir no Baltijas un Skandināvijas reģiona, bet pārējie no citām Eiropas valstīm. Obligāciju dzēšanas termiņš ir pieci gadi.

"Pārrunās ar potenciālajiem investoriem, kas norisinājās pagājušajā nedēļā, mēs novērojām lielu interesi un pozitīvus signālus no tirgus dalībniekiem. Tas iedrošināja mūs nekavējoties veikt pirmo obligāciju piedāvājumu. Piedāvājuma veiksmīgā realizācija ir vēsturisks solis uzņēmumam “Maxima Grupe”,kas tādējādi ir iegājis starptautiskajā kapitāla tirgū.

Tas ir pierādījums, ka uzņēmums ir sasniedzis briedumu, kas mums ļāvis iegūt starptautisko investoru uzticību un izmantot tos pašus finanšu instrumentus, ko izmanto lielie Eiropas mazumtirgotāji," norāda “Maxima Grupe” valdes priekšsēdētājs un izpilddirektors Daļus Misjūns.

Gada fiksētā procentu likme būs 3,25%, un obligācijas emitētas ar 3,5% ienesīgumu. Obligāciju nodošana notiks 2018. gada 13. septembrī. Pēc šīs pārdošanas obligācijas paredzēts kotēt “Euronext” fondu biržā Dublinā un “Nasdaq” fondu biržā Viļņā.

"“Maxima Grupe” ir pirmais privātais uzņēmums Lietuvā, kas šogad ir iegājisstarptautiskajā kapitāla tirgū un veiksmīgi izvietojis līdz šim lielāko privātās kompānijas obligāciju emisiju Baltijas valstīs.

Šādi uzņēmums ir parādījis spējupiesaistīt rekordlielu finanšu apjomu no institucionālajiem investoriem gan vietējā, gan starptautiskajā tirgū. Šāds “Maxima Grupe” solis palielina uzņēmuma caurskatāmību, apliecina starptautisku atpazīstamību, kā arī apstiprina to, ka investori labvēlīgi vērtē grupas finanšu perspektīvas un attīstības plānus.

Mēs uzskatām, ka Lietuvā ir vēl vairāki uzņēmumi, kas varētu izmanto šo piemēru un dažādot savus finanšu avotus," skaidro “SEB Bankas” padomes loceklis un korporatīvo klientu nodaļas vadītājs Viļus Juziks.

Šī gada jūlijā starptautiskā reitingu aģentūra “Standard &Poor’s” uzņēmumam “Maxima Grupe” piešķīra BB+ kredītreitingu ar stabilu nākotnes vērtējumu. “Maxima Grupe” ir pirmais privātais uzņēmumu Baltijā un viens no retajiem mazumtirgotājiem Centrāleiropas un Austrumeiropas reģionā, kas ir saņēmis starptautisku kredītreitingu.

Šis kredītreitings ir augstākais starp līdzīga izmēra Eiropas mazumtirdzniecības uzņēmumiem (ar apgrozījumu līdz 4 miljardiem eiro gadā).

“Maxima Grupe” par obligāciju programmas realizētājiem izraudzījās trīs bankas: “BNP Paribas”, “Deutsche Bank” un “SEB Bankas”. “Maxima Grupe” juridiskie konsultanti bija “CliffordChance LLP”, kas bija vadošais “MaximaGrupe”juridiskais konsultants, un “TGS Baltic”, kas konsultēja“Maxima Grupe” par Lietuvas likumdošanu.

Foto: facebook.com/Maxima

Komentāri