Darba devējiem būs jāatsakās no ierastajiem stereotipiem par vecāka gadagājuma cilvēkiem, Mixnews.lv

Darba devējiem būs jāatsakās no ierastajiem stereotipiem par vecāka gadagājuma cilvēkiem

фото

Ekonomika | 2013. gada 20. martā plkst. 13:10

Tā kā Latvijā dzimstība samazinās un jaunu darbinieku skaits, kas ienāk darba tirgū, samazinās, aktuāls ir jautājums, cik ilgi darba devēji var pieturēties pie stereotipiem par vecākās paaudzes darbiniekiem, šodien preses konferencē skaidroja "G4S" personāla direktore Anita Sāne, ziņo LETA.

Latvijas Personāla vadīšanas asociācijas pētījumā "Paaudžu vērtības" pierādīts, ka sabiedrībā valda dziļi iesakņojušies stereotipi, piemēram, par to, ka ar gadiem zūd enerģija un spēja iemācīties kaut ko jaunu.

Sāne skaidroja, ka šis pētījums ir īpaši nozīmīgs tāpēc, ka dzimstība samazinās un jaunu darbinieku skaits, kas ienāk darba tirgū, samazinās. Līdz ar to aktuāls ir jautājums, cik ilgi darba devēji var pieturēties pie veciem stereotipiem par vecāko paaudzi.

Patlaban valda priekšstats, ka cilvēki gados neko nevar iemācīties, un līdz ar to viņiem neko nepiedāvā un viņi arī neiemācās.

Sāne atzina, ka vecuma diskriminācija darba tirgū ir salīdzinoši liela, jo diemžēl patlaban vecums ir viens no kritērijiem, kura dēļ darbs tiek atteikts, jo klientiem ir stereotipiski priekšstati.

Formāli pierādīt, ka vecums bijis patiesais atteikuma iemesls, nevar, jo esot lietas, kas notiek slēptā veidā, uzsvēra personāla direktore. Piemēram, viena skaitļa dēļ CV pretendentu pat neuzaicina uz sarunām.

Klienti bieži vien personālvadības kompānijām lūdz atrast nevis profesionālu darbinieku, bet gan darbinieku konkrētā vecuma diapazonā. Attiecīgi atlases kompānija pilda klienta pasūtījumu.

Vienlaikus tika uzsvērts, ka darba devēji neņem vērā gados vecāku darbinieku priekšrocības, piemēram, saskarsmes kompetences, kas ļauj risināt sarunas un konfliktus, jo "šeit ir jābūt briedumam".

Pētījumā "Paaudžu vērtības" piedalījās 1200 respondenti - dažādu paaudžu darbinieki. Pētījumā secināts, ka gados jauni darbinieki domā, ka vecāki darbinieki nespēj tik ātri mācīties un apgūt jaunas lietas. Savukārt vecāki darbinieki uzskata, ka viņi strādā rūpīgāk, ar augstāku atbildības sajūtu un punktualitāti. Un, viņuprāt, nekur nav pazudusi enerģija.

Ja darbinieks ir jauns, viņam šķiet, ka tehniskās zināšanas, gadiem ejot, pieaug mazāk nekā tad, ja darbinieks ir gados vecāks. Līdzīgi ir arī ar karjeras ambīcijām - ar gadiem pieaug un uzkrājas pieredze un enerģija ir lielāka, nekā jaunībā tas šķiet.

Tāpat pētījumā secināts, ka vecākiem darbiniekiem ir labākas prasmes veidot iejūtīgas attiecības un risināt konfliktus. Jaunībā šķiet, ka, gadiem ejot, vērtības, kas saistītas ar sevis lutināšanu, jaunām izjūtām un jaunu mērķu izvirzīšanu, kļūst mazāk nozīmīgas, nekā tas patiesībā ir. Arī darbiniekiem gados minētās vērtības lielā mērā kalpo par dzīves mērķiem.

Foto: no vietnes einclusion.hu

Komentāri