LM prasa izvērtēt iespējamus vērienīgus pārkāpumus sociālās aprūpes centra "Ezerkrasti" būvniecībā (Papildināta), Mixnews.lv

LM prasa izvērtēt iespējamus vērienīgus pārkāpumus sociālās aprūpes centra "Ezerkrasti" būvniecībā (Papildināta)

фото

Ekonomika | 2013. gada 22. martā plkst. 16:04

Pievienota pēdējā rindkopa

Labklājības ministrija (LM) ir konstatējusi ievērojamus pārkāpumus valsts sociālās aprūpes centra (VSAC) "Rīga" filiāles "Ezerkrasti" būvniecībā, ziņo aģentūra LETA.

Kā informēja LM Komunikācijas nodaļas vadītāja Marika Kupče, būvniecības procesā ir apmaksāti būvdarbi, kas faktiski nemaz nav veikti, ir veikti mazākā apmērā vai nav dokumentāli pamatoti. Kopējā izmaksu neatbilstība dokumentācijai sasniedz vairāk nekā 300 000 latu.

"Ezerkrasti" 2010.gada nogalē sāka īstenot Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansētu projektu, kura laikā bija paredzēts līdz 2013.gada janvārim rekonstruēt filiāles lietošanā esošo ēku.

Sākotnēji, konstatējot būtiskus būvniecības termiņa kavējumus, LM rosināja un VSAC "Rīga" pārtrauca līgumattiecības ar būvnieku, kā arī pieprasīja no bankas būvniecības līguma izpildes garantijas. Tāpat LM uzdeva VSAC "Rīga" veikt neatkarīgu būvdarbu ekspertīzi, lai konstatētu projektā faktiski paveiktos darbus.

Atbilstoši neatkarīgu būvniecības ekspertu sniegtajam atzinumam VSAC "Ezerkrasti" būvdarbi ir apmaksāti un būvuzraugs tos ir akceptējis, bet faktiski darbi nav veikti, veikti mazākā apmērā vai nav dokumentāli pamatoti par vairāk nekā 300 000 latu.

LM valsts sekretāre Ieva Jaunzeme ir nosūtījusi Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai vēstuli ar lūgumu izvērtēt iespējamās krāpnieciskās darbības. LM lūdz prokuratūru izvērtēt, vai būvniecības procesā iesaistīto personu rīcībā ir konstatējamas noziedzīgā nodarījuma pazīmes.

Patlaban projektā paredzētie būvniecības darbi ir apturēti, un ēka ir ieziemota līdz jauna būvniecības konkursa izsludināšanai.

Projekta īstenošanai VSAC "Rīga" bija noslēgts līgums ar SIA "Info Būve". Būvuzraudzību projektā īstenoja VSIA "Šampētera nams".

фото

Kā liecina VSAC "Rīga" interneta vietnē pieejamā informācija, "Ezerkrastu" rekonstrukcijas darbu iepirkuma projekts, kas noslēdzās 2011.gada nogalē, paredzēja izveidot šūšanas darbnīcu, veļas mazgāšanas darbnīcu, mūzikas terapijas, datornodarbību, grafikas nodarbību, reprezentācijas lietu izgatavošanas, koka un klūgu rokdarbu nodarbību telpu, mācību virtuvi.

Projektu bija paredzēts īstenot līdz 2012.gada 31.decembrim, un pēc tā īstenošanas bija plānots nodrošināt jaunu sociālo pakalpojumu 150 personām ar garīga rakstura traucējumiem.

Saskaņā ar VSAC "Rīga" informāciju, rekonstrukcijas darbi filiālē "Ezerkrasti" uz laiku pārtraukti, lai precizētu tehniskā projekta risinājumu un izlsudinātu jaunu būvniecības iepirkumu.

Rekonstrukcijas darbus paredzēts turpināt 2013.gada jūlijā - augustā. Arī šajā projektā paredzēts pēc rekonstrukcijas "Ezerkrastos" izveidot šūšanas darbnīcu, veļas mazgāšanas darbnīcu, mūzikas terapijas, datornodarbību, grafikas nodarbību, reprezentācijas lietu izgatavošanas, koka un klūgu rokdarbu nodarbību telpu, mācību virtuvi. Šī projekta īstenošana paredz sociālp pakalpojumu nodrošināt 181 klientam.

Līdz 2010.gada 1.janvārim telpās Berģu ielā 160 atradās filiāles "Ezerkrasti" bērnu nodaļa, taču tā tika slēgta ēkas sliktā tehniskā stāvokļa dēļ.

Būvfirmai "Info Būve" šā gada 8.janvārī ir sākts maksātnespējas process, un par uzņēmuma administratori iecelta Maija Andersone. Iepriekš pagājušā gada 12.septembrī "Info Būvei" tika sākts ārpustiesas tiesiskās aizsardzības process, kurš tika izbeigts šā gada janvārī, liecina Uzņēmumu reģistru apkalpojošās SIA "Lursoft" informācija.

Foto: no vietnes vsacriga.gov.lv

Komentāri