KNAB neatklāj pārkāpumus saistībā ar koku zāģēšanu elektrības līniju tīrīšanai, Mixnews.lv

KNAB neatklāj pārkāpumus saistībā ar koku zāģēšanu elektrības līniju tīrīšanai

фото

Ekonomika | 2013. gada 23. martā plkst. 11:12

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pārbaudē nav konstatējis ziņas, kas norādītu uz koruptīva nozieguma izdarīšanu AS "Sadales tīkls" saistībā ar koku zāģēšanu elektropārvades līniju trašu tīrīšanai, ziņo LETA

Saistībā ar Saeimas deputātu lūgumu sniegt atzinumu par aizliegtas vienošanās pazīmēm un vērtējumu iepirkumu procedūrai KNAB informējis deputātus, ka atbilstoši likumiem nav tiesīgs sniegt atzinumu, jo tas ir Konkurences padomes kompetencē, savukārt normatīvo aktu ievērošanas uzraudzību iepirkumu jomā veic Iepirkumu uzraudzības birojs, informēja KNAB preses sekretārs Andris Vitenburgs.

"Sadales tīkls" februāra sākumā pārtrauca iepirkumu procedūru elektrolīniju trašu tīrīšanai. Uzņēmums skaidroja, ka tam radušās pamatotas aizdomas par iespējamu nelikumīgu vienošanos starp vairākiem no 16 komersantiem, piedāvājot vienlīdz augstu cenu. Tādējādi trašu tīrīšanas darbu izmaksas gadā pieaugtu par 55% jeb no 16 līdz 25 latiem par kubikmetru.

Komentējot izskanējušo informāciju, ka "Sadales tīkls" maksā pārāk lielas summas par aizsargjoslu tīrīšanu, uzņēmuma amatpersonas pilnībā noliedza jebkādu nelikumīgu darbību veikšanu.

Lūdzot izvērtēt iespējamu koruptīvu noziedzīgo nodarījumu veikšanu "Sadales tīklā" no atbildīgo amatpersonu puses, tērējot 6 450 726 latus par koku nozāģēšanu, šos darbus nododot izpildei privātajiem uzņēmumiem, ar iesniegumu pie ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera vērsās Saeimas deputāti Andrejs Elksniņš (SC) un Romāns Naudiņš (VL-TB/LNNK). Ģenerālprokuratūra pārsūtīja iesniegumu Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam, kas sāka pārbaudi.

"Sadales tīkls" nodrošina elektroenerģijas piegādi vairāk nekā vienam miljonam klientu visā Latvijas teritorijā. Elektroenerģijas sadales tīklu kopgarums ir 93 000 kilometru. Caur mežainiem apvidiem līniju kopgarums ir 13 000 kilometru.

Foto: diena.lv

Komentāri