Sociālās aprūpes centra "Ezerkrasti" būvniekam saikne ar politisko eliti, Mixnews.lv

Sociālās aprūpes centra "Ezerkrasti" būvniekam saikne ar politisko eliti

фото

Ekonomika | 2013. gada 24. martā plkst. 22:44

Par pārkāpumiem celtniecības procesā valsts sociālās aprūpes centra (VSAC) "Rīga" filiālē "Ezerkrasti" vainotās būvkompānijas "Info būve" īpašnieks Nauris Zutis bijis cieši saistīts ar Zaļo un zemnieku savienību (ZZS), jo īpaši brīdī, kad minētās partijas biedri vadījuši Labklājības ministriju, kas savulaik apstiprinājusi būvniecības projektu, svētdien vēsta LTV raidījums "de facto".

Zutis no Latvijas Zemnieku savienības, kas ietilpst ZZS, saraksta startējis pašvaldību vēlēšanās Ikšķilē. Tai pašā gadā, tai pašā sarakstā redzama arī bijusī labklājības ministre Ilona Jurševska, kuras laikā tika aizsākts "Ezerkrastu" būvniecības projekts. Tāpat raidījums norāda, ka sociālās aprūpes centru tolaik vadīja cita bijusī ZZS labklājības ministre - Iveta Purne, bet projektu uzraudzīja Labklājības ministrijas SIA "Šampētera nams", ko vada vēl cita bijušā ZZS labklājības ministra Ulda Auguļa svainis Vitālijs Zoriks.

Pēc raidījuma minētiem aprēķiniem šajā projektā nelietderīgi iztērētā nauda varētu pārsniegt 300 000 latus, jo aprēķinot soda procentus un to, cik izmaksās darbu pārstrādāšana, zaudējumi var sasniegt pat 700 000 latu lielu summu. Par šādu summu iesniegta prasība "Info būves" maksātnespējas administratoram, bet administratora apstiprinātā summa ir 426 000 latu.

Labklājības ministrija (LM) ir konstatējusi, ka "Ezerkrasti" būvniecības procesā ir apmaksāti būvdarbi, kas faktiski nav veikti, veikti mazākā apmērā vai nav dokumentāli pamatoti, par vairāk nekā 300 000 latu, aģentūru LETA informēja LM Komunikācijas nodaļas vadītāja Marika Kupče.

"Ezerkrasti" 2010.gada nogalē sāka īstenot Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansētu projektu, kura laikā bija paredzēts līdz 2013.gada janvārim rekonstruēt filiāles lietošanā esošo ēku, lai tajā varētu izmitināt 181 klientu, kas ir izvietoti citās VSAC "Rīga" filiālēs.

Sākotnēji, konstatējot būtiskus būvniecības termiņa kavējumus, LM rosināja un VSAC "Rīga" pārtrauca līgumattiecības ar būvnieku, kā arī pieprasīja no bankas būvniecības līguma izpildes garantijas. Tāpat LM uzdeva VSAC "Rīga" veikt neatkarīgu būvdarbu ekspertīzi, lai konstatētu projektā faktiski paveiktos darbus.

Atbilstoši neatkarīgu būvniecības ekspertu sniegtajam atzinumam VSAC "Ezerkrasti" būvdarbi ir apmaksāti un būvuzraugs tos ir akceptējis, bet faktiski darbi nav veikti, veikti mazākā apmērā vai nav dokumentāli pamatoti par vairāk nekā 300 000 latu.

Kā norāda Kupče, LM valsts sekretāre Ieva Jaunzeme ir nosūtījusi Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai vēstuli ar lūgumu izvērtēt iespējamās krāpnieciskās darbības. LM lūgusi prokuratūru izvērtēt, vai būvniecības procesā iesaistīto personu rīcībā ir konstatējamas noziedzīgā nodarījuma pazīmes.

Patlaban projektā paredzētie būvniecības darbi ir apturēti, un ēka ir ieziemota līdz jauna būvniecības konkursa izsludināšanai.

Foto: no vietnes alpinerenovation.eu

Komentāri