Miks Ozoliņš: Kvantitāte nav nekas slikts, Mixnews.lv

Miks Ozoliņš: Kvantitāte nav nekas slikts (2)

фото

Ekskluzīvi | 2013. gada 15. jūlijā plkst. 22:57

Miks Ozoliņš – TV seja, režisors, vīriešu-sieviešu attiecību speciālists. Neatstāj vienaldzīgos. Tā jūlija sākumā vietnē "youtube" aktīvi tika skatīts Ozoliņa video pieteikums pašapziņas celšanas semināram vīriešiem attiecību veidošanā ar pretējo – daiļāko dzimumu.

Semināra ideja man ir skaidra un saprotama. Taču mani kā sievieti neliek mierā sauklis: trīskāršo savu vienas nakts sakaru skaitu. Kvantitāte ar kvalitāti nav lielos draugos. Kāpēc šāda saukļa izvēle?

Lielai daļai vīriešu sagādā problēmas uzsāk sarunu ar meiteni, nemaz nerunājot par vienas nakts sakariem. Tas ir skaļāks sauklis, lai pievērstu uzmanību. Vienas nakts sakars – tas ir viens no ieguvumiem, taču tas nav vienīgais. Daudziem vīriešiem, ar kuriem es strādāju, ir bail no atraidījuma, kam par iemeslu ir iepriekšējā pieredze vai paša vīrieša domas. Nākamais aspekts, kas daudziem sagādā problēmas, ir sarunas attīstīšana. Ir tik daudz dažādi posmi, caur kuriem mēs ejam cauri, kurus es palīdzu attīstīt: kā veiksmīgi komunicēt ar sievietēm, kā viņas nolasīt, kā būt mirklī, nevis domāt ko citu. Kā atvērties, nevis pieņemt kāda cita lomu. Kā meitenei, kura ir pieradusi pie komplimentiem, parādīt savu personību nevis pateikt to pašu, ko saka 95 procenti džeku. Pats svarīgākais, ko es vienmēr saku – kad tev nebūs bail no saskarsmes, kad varēsi brīvi runāt ar sievietēm un tad ieraudzīsi īsto, kurai tev nebūs bail doties pakaļ.

Tātad viss ir daudz romantiskāk, nekā tas pirmajā brīdī izskatās?

Jā, esmu liels romantiķis, lai gan tas no pirmā skata tā neizskatās. Bet es arī domāju, ja vīrietis ir viens, tad sekss nav nekas slikts arī tad, ja tas ir vienas nakts sakars. Sekss ir visiem vajadzīgs, un šajā gadījumā arī kvantitāte nav nekas slikts. Sliktāk ir palaist garām izdevību uzsākt sarunu ar meiteni, kas varēja būt tā īstā. Man dzīvē nepatīk domāt, kā būtu bijis, ja būtu bijis. Es labāk pamēģinu. Tā es satiku Kimu, ieraudzīju un izlēcu no vilciena viņai pakaļ.

Lielās pasaules metropolēs šādi treniņa semināri nav nekas jauns, taču Latvijā šis pieteikums radīja ažiotāžu. Kāpēc Tu vispār izvēlējies kaut ko šādu piedāvāt, zinot latviešu konservatīvo mentalitāti?

Kāpēc Latvija? Nebiju šeit bijis trīs gadus. Seminārus jau vadu Amerikā. Gribēju pamēģināt un apskatīties, vai latviešiem ir vajadzīga šī palīdzība pašpārliecinātībā vai nē. Izskatās, ka tā nav vajadzīga. Iespējams, Latvijā šāda veida semināru vajadzēja taisīt internetā. Jo klusībā pie datora ir vieglāk. Interesentu Latvijā pietiek, citādāk manu video četrās dienās nebūtu noskatījušies 24 000. Man Amerikā un arī Latvijā ir klienti, kuriem koučinga sesijas veicu pa skaipu.

Kā tu novērtē šo treniņu rezultātu?

Ja tas notiek klātienē, tad mēs ejam ārā – uz bāriem, klubiem vai kādām citām sabiedriskām vietām, tas ir pilnīgi vienalga. Ja tas notiek pa skaipu, es dodu zināšanas, kas viņam pašam ir jārealizē. Pēc nedēļas viņš zvana un atskaitās. Ja tas notiek virspusēji, es uzdodu papildus jautājumus un analizēju viņa stāstīto. Viņš izdara savus secinājumus, es veicu pierakstus un mēs virzāmies tālāk. Šādi nedēļu pēc nedēļas.

Amerika ir pazīstama ar striktiem randiņu likumiem, šis sociālais kultūras aspekts atvieglo darbu ar klientiem?

Protams, Amerikā strādāt ir vieglāk, jo pašpalīdzības industrija ir daudz attīstītāka. Amerikā jebkurš savas jomas eksperts izlaiž grāmatu par 25 dolāriem, šādi daloties ar citiem savās zināšanās. Saka, ka savā profesijā, lietā, kuru tu mīli, ir jāieliek 5000 – 10 000 stundu vai 10 gadus, lai būtu šajā jomā meistars. Ne velti, ārsti mācās desmit gadus. Man kā režisoram vēl nav tik ilgas darba pieredzes, bet, kas saistīts ar meitenēm, man būs šie desmit gadi. Jā, Amerikā ir vieglāk strādāt. Cilvēki ir atvērtāki, viņi diskutē, nāk uz semināriem un vienmēr ir gatavi sevi pilnveidot privātajās attiecībā un savā darbības jomā.

Labi, bet kā tu klientiem prezentē savu pieredzi? Ārstam ir sertifikāti. Ko tu rādi saviem klientiem?

Esmu ticies ar ļoti daudz meitenēm, un man ir bijušas ilgtermiņa attiecības. Esmu analizējis un mācījies no savām kļūdām. Ir lietas, kas gandrīz vienmēr strādā, kas nestrādā. Sievietes ir emocionālas būtnes, un to vīrieši bieži aizmirst. Lai tu brīvi un spontāni varētu runāt, tev sievietē ir jāraisa emocijas. Pie kā mēs palikām?

Kā tu klientiem prezentē savu pieredzi?

Pieredzi es prezentēju ar skaitļiem.

Vai tu arī man vari nosaukt šo skaitli?

Varbūt vēlāk... Ja cilvēkam es patīku, ja viņam interesē ar mani strādāt, tad es mierā nelikšos, es pierādīšu, ka zinu, kā tās lietas strādā. It sevišķi, ja strādāsim viens ar vienu. Seminārā tā ir vairāk konsultācija, kur iegūt teorētiskās zināšanas. Koučings – tad jau tu esi kā treneris, tu savu klientu dzenā kā sportistu.

Klau, bet vai tu arī homoseksuālistiem vari palīdzēt?

Man liekas, viņiem ir vienkāršāk. Aktīvāki vai pasīvāki, bet viņi ir vīrieši. Līdz ar to viņiem izpaliek tā spēle, kas ir vajadzīga vīrietim ar sievieti. Ja tu - sieviete bārā redzi simpātisku džeku, ar kuru vēlētos pavadīt nakti, tu viņam pieiesi klāt un teiksi – ejam! Viņš ar tevi aizies! Ja es šādi uzrunātu meiteni, pa retam tas var nostrādāt, bet šādi runājot, drīzāk var dabūt pļauku sejā. Sievietes ir radījušas šķēršļu joslu, kurai vīrietim ir jāiziet cauri – pusstundas, dienu vai nedēļu garumā.

Bet homoseksuālie vīrieši apzinās, ko viņi grib un iet uz šo mērķi. Amerikā ir populāra aplikācija, ja tev desmit metru rādiusā kāds patīk un viņš atbild ar to pašu, aplikācija jūs saved kopā. Džekiem ar meitenēm nav tik viegli, tāpēc es nāku palīdzēt.

Iespējams, par attiecībām vienkārši ir vēl vairāk jārunā?

Pilnīgi noteikti! Zinu, ka daudzās attiecībās tas izpaliek. Vīrieši ir noslēgti un negrib runāt. Vēl ir vajadzīga laba humora izjūta. Mēs smejamies katru dienu. Mums ir jautri. Mēs runājam pilnīgi par visu. Šīs ir manas atklātākās attiecības. Un tas ir super!

Iespējams, palīdz tas, ka latviešiem un amerikāņiem ir atšķirīga mentalitāte?

Es kaut kādā ziņā, protams, esmu amerikanizējies. Un man labpatiktos domāt, ka labā ziņā. Kā es agrāk smejoties sacīju – es aizbraucu uz Ameriku, lai iemācītos smaidīt ar zobiem. Amerikā es daudz ko esmu iemācījies. Agrāk es biju ļoti kautrīgs, līdzīgi kā daudzi latvieši. Arī man ne vienmēr gribas komunicēt. Bet Kima – divi vai divdesmit cilvēki, viņa vienmēr būs uzmanības centrā. Viņa ir super sociāla! Esmu no viņas to mācījies. Tagad esmu vairāk sācis sevi apzināties. Negribu izlikties, atbilstoši izturēties, lai izskatītos spožāks, balts un pūkains. Savos projektos - par pašpārliecinātības metodi, vai nākamajiem kino projektiem. Agrāk cenots savienot savas ieceres ar to, kas citiem varētu patikt. Tagad es tam nevēlos tērēt laiku. Tas esmu es, to es protu, te es varu palīdzēt. Ja vēlies – strādājam kopā. Ja nevēlies, nav problēmu, man ir ko darīt!

Foto:kasjauns.lv

Komentāri 2
89xfDdKEmumpirms 5 gadiem
of course like your web site hoevwer you need to take a look at the spelling on quite a few of your posts. A number of them are rife with spelling problems and I find it very troublesome to tell the reality nevertheless I’ll definitely come again again.
nmffuLMIEApirms 5 gadiem
Nav -- why don't I see any "distribution domains" segemnted out in my Safe Browsing notifications yet? I see malware and phishing, but not "distribution domains". Please advise how to see those.