Pieņemot vienu savu seksuālo īpatnību, pieņemsi visas! (VIDEO), Mixnews.lv

Pieņemot vienu savu seksuālo īpatnību, pieņemsi visas! (VIDEO) (3)

фото

Ekskluzīvi | 2013. gada 22. augustā plkst. 12:51

Internetā ir atrodami neskaitāmi pētījumi, pamācības un tehnikas, kas sola uzlabot seksuālās dzīves kvalitāti. Tāpēc portāls Mixnews.lv aprunājās ar seksologu Artūru Šulcu par to, no kā tik tiešām ir atkarīga seksa kvalitāte.

Šķiet, mūsdienās nav cilvēka, kuram nebūtu nepieciešama seksologa konsultācija?

Jebkuram cilvēkam ir vajadzīgas zināšanas par dzimumizglītību. Lai gan Latvijas brīvvalstij jau ir 22 gadi, skolās iztrūkst izglītības pašiem par sevi, sava ķermeņa funkcionēšanu, ķermeņa pieņemšanu un savu seksualitāti.

Mums trūkst intīmās valodas, prasmes teikt komplimentus, rakstīt mīlestības vēstuli, īsziņu vai e-pastu, kas arī ir daļa no seksoloģijas. Cilvēka seksualitāte neizpaužas tikai gultā zem segas mīlējoties, tā ir daļa no mūsu domām pašam par sevi, par otru cilvēku. Tā mums pietrūkst.

Cilvēki, esot kompleksos par savu ķermeni, seksualitāti un vēlmēm, neveido attiecības. Šī neziņa ir viens no attiecību blokiem, kāpēc pieauguši cilvēki neveido attiecības, baidās viens otru uzrunāt, baidās izteikt vēlmes, piemēram, vēlos ar tevi mīlēties. Tā vietā izdomā dažādas kombinācijas, kā varētu dabūt seksu. Bet šie apvedceļi nestrādā. Ļoti daudz sieviešu un vīriešu nekomunicē emocionālā līmenī, tāpēc netiek līdz pilnvērtīgam seksam.

Vai nav tā, ka mūsdienu sabiedrībā emocionalitāte ir tabu?

Ja cilvēki neizrāda emocijas, ja no tām atsakās, tad faktiski emocijas tiek izpaustas citādā veidā. Cilvēki piedzīvo depresiju, izvairās no komunikācijas, citi cilvēki pievēršas alkohola, narkotiku patēriņam, sāk spēlēt azartspēles. Emociju nepaušanas rezultāts ir milzīga trauksme. Tā rezultātā rodas psihosomātiskās saslimšanas vai alkohola, narkotiku problēmas. Emocijas nekur nepazūd, tās nevar ignorēt. Tu nevari ignorēt vēju, tu nevari ignorēt lietu, tev ir ar to jārēķinās.

Skatoties plašāk – ja kādā valstī ir daudz pašnāvību gadījumu, tad var secināt, ka cilvēki šajā valstī izteikti apspiež emocijas?

Protams, Latvija pašnāvību skaita ziņā Eiropā ir starp līderiem. Tāpat alkohola patēriņš mums nav mazs. Tas liecina par to, ka sabiedrībā netiek paustas emocijas. Trauksme aug un noved pie krīzes. Emociju paušana ir viens no sabiedrības garīgās veselības atjaunošanas un uzturēšanas ceļiem.

Cik būtisks ir nacionālās mentalitātes aspekts?

Lai ilustrētu nacionālās īpatnības, nederēs Latvijas iekšienē esošās etniskās grupas. Šajā un iepriekšējā vasarā man bija iespēja vērot dienvidu tautas – itāļu un spāņu komunikāciju ar nordiskām etniskām grupām - latviešiem, krieviem, igauņiem un lietuviešiem. Šīs komunikācija notiek dejas kontekstā. Itāliešu, spāņu, argentīniešu vīrieši, esot sievietes klātbūtnē, vienmēr paudīs emocijas. Viņi viņām kaut ko stāsta, deju starplaikā pietur, čukst ausī, saglaudīs matus. Visu laiku ir pieskārieni. Taktilas sajūtas. Kāds būs risinājums, kas tagad notiks?

Izrādās - nekas. Tā ir komplimenta izteikšanas forma. Šādā veidā vīrietis pauž to, ka sajūt pozitīvas emocijas, un ļauj sievietei saprast – tu man patīc, tu esi simpātiska, esmu laimīgs tev sēdēt blakus, dejot, runāties, un tas arī viss. Mums nav obligāti jāiet nodarboties ar seksu, tikai tāpēc, ka esmu tev pieskāries. Mēs varam to darīt, bet tas nav obligāti.

Šīm dienvidu tautām emociju paušana un pieskaršanās kultūra ir izkopta. Vīrietis ir noliecies, lai sasietu kurpju šņori, sieviete – tik-tik-tik viņam nobrauc pa mugurkaulu.

фото

Viņi diskutē par deju metodi, rodas konflikts, spāniski sastrīdas, viņa viņam met ar mohēras jaku. Kas notiek? Viņš paņem viņas jaku, uzliek to atpakaļ uz pleciem, un viņi apkampjas. Tas viss septiņu, deviņu sekunžu laikā. Laiks ir īss, emocijas ir izpaustas un attīstība turpinās.

Viņi neglabā emocijas sevī, kā to esam pieraduši darīt mēs, latvieši, kas cietīsim un tad iesim dzert vai kauties. Šobrīd pasaule ir vaļā, un mēs varam mācīties, kā sarūgtinājumu, prieku izrāda citas kultūras.

Jūs minējāt pieskārienu, kas ne vienmēr pāraug seksuālā kontaktā, tomēr šis pieskāriens ir sākums seksuālam kontaktam!

Tas nav viennozīmīgi. Tas ir kā piedāvājums. Vīrietis pieskaras un gaida sievietes reakciju. Tā ir pozitīva, atvērta komunikācija. Ja cilvēki izdomā, ka vēlas kaut ko vairāk, tas pāraug seksuālā kontaktā. Pieskārieni nav pazīme, ka tūlīt sekos sekss. Pieskāriens - tas ir cits komunikācijas līmenis, kas ir daudz intīmāks, daudz atvērtāks. Tā nav tik daudz seksualitāte, bet gan juteklība.

Zinātnieki esot noteikuši optimālo dzimumakta ilgumu, kas ir septiņas minūtes. Tajā pat laikā cits pētījums apliecina, ka ātro seksu izbauda vien piecpadsmit procentu sieviešu, 75 procenti ātrajam seksam piekrīt tikai tāpēc, lai iepriecinātu vīrieti. Kā jūs komentētu šīs septiņas ātrās seksa minūtes?

Ātrais sekss būs baudāms, ja vīrietis sievietei no rīta ir zvanījis un pastāstījis, ko viņš par viņu pozitīvu domā, kā viņš viņu iekāro, vēlās. Komunikācija ir notikusi, iespējams, viņi seksam ir gatavojušies jau nedēļu. Viņiem satiekoties pietiks ar septiņām minūtēm, jo emocionālā priekšspēle ir notikusi iepriekš. Šī priekšspēle var būt ilgusi 17 stundas. Ātrais sekss? Par seksu nevar runāt vien dzimumakta laikā.

Otrs aspekts, iespējams cilvēki tiekas jau 548.reizi un tad, protams, viņi zina viens otra reakcijas. Tad uzbudinājums ir jūtams jau no brīža, kad tiek atvērtas durvis. Viņi jau viens otram ir gatavi. Viens akts ir otra akta priekšspēle. Arī tad mēs nevaram runāt par ātro seksu. Tas ir turpinājums. Kaisle trīs mēnešu garumā. Kura priekšspēle, kura pēcspēle – to īsti nevar precīzi izmērīt.

Kā vērtējat visas seksuālās pamācības, kas pieejamas internetā un drukātajos žurnālos?

Uztveru kā ēdienu gatavošanas pamācības. Cilvēks paņem pavārgrāmatu, kur rakstīts, ka būs vajadzīgs tik kilogramu gaļas, tomātu mērce. Izmēģini! Ja tehnika ir patīkama un saistoša, lieto! Ja nē – nelieto.

Ko nedrīkst darīt? Jāizvairās no tehnikām, kas ir bīstamas veselībai un dzīvībai. Piemēram, sasiešanas tehnikā nevar siet ap kaklu, lai nenožņaugtu viens otru. Nesiet ar slīdošu mezglu. Ja izmanto palīgierīces, piemēram, vibratorus. Neizmantot lētus ražojumus, jo var no baterijām dabūt elektrisko triecienu. Nelietot pārāk lielus vibratorus. Vaginālo vibratoru nelietot anālajai atverei. Jo vaginālajam vibratoram ir nošķelts aizmugures gals, lai to dabūtu ārā no anālās atveres, vajadzēs apmeklēt ķirurgu. Nevajadzētu iesaistīties seksuālās aktivitātēs, ar kuru nav bijušas cita veida emocionālās pieredzes, piemēram, saruna pie kafijas tases.

Skaidri noformulē, ko gribi, un tev pretī nāks cilvēks, kas to varēs dot. Nekad nav tā - tas ir tikai man un nevienam citam. Piemēram, meitene apmierina sevi ar dušas strūklu un par to ļoti kaunas. Šāda seksuālā kairinājuma formu ir jāpieņem, ūdens ir dabisks elements. Iedrošināju viņu pastāstīt viņas vēlmi partnerim. Viņi pārcēlās uz vannas istabu, dušas strūklu turēja vīrietis un sieviete guva orgasmu. Vēlāk viņi pārcēlās arī uz guļamistabu, kur baudas gūšanas tradicionālā veidā vairs nesagādāja problēmas. Pieņemot vienu savu seksuālo īpatnību, spēsi pieņemt visas.

Meitenei kārojas nobučot savu draudzeni, apskaust viņas krūtis, viņa vēlas, lai draudzene apskaut viņas krūtis. Savu fantāziju realizējot, viņa sāk gūt orgasmu arī ar vīrieti. Fantāziju realizējot nekas briesmīgs nenotika. Viņa nebūs sliktāka māte saviem bērniem. Viņa jūtas laimīga, un līdz ar to laimīgāki ir cilvēki viņai apkārt. Viņa pieder pati sev.

фото

Sabiedrībā esošais jaunības kults ir radījis priekšstatu, ka sasniedzot seniora vecumu seksuālajām nodarbēm tiek pielikts punkts, ka vairs tās negribās. Kā vecumdienās izmainās seksualitāte?

Gribas un var, kamēr sviests mutē kūst! Dzīves laikā mainās baudas gūšanas veidi tāpat kā ēšanu. Bērns neēd to pašu, ko pieaugušais vai seniora vecuma cilvēks. Vecumdienās seksualitāte vairs nav intensīva, taču cilvēks joprojām ir juteklisks. Tie cilvēki, kas saglabā seksualitāti līdz sirmam vecumam, saglabā arī skaidru domāšanu. Viņus nepiemeklē skleroze. Orgasma radītais asinsrites vilnis ir vienīgais, kas tiek iekšā galvas smadzeņu asinsritē. Gūstot orgasmu, tiek trenēti galvas smadzeņu asinsvadi, mazinot sklerozes iespējamību, gūstot optimismu, motivāciju.

Protams, dabiskas novecošanas procesa rezultātā cilvēks mirst, bet jautājums, kā viņš līdz savas nāves brīdim ir dzīvojis? Kāda ir viņa dzīves kvalitāte?

Cilvēkiem vecumā ir vajadzīgi glāsti pat vairāk nekā cilvēkiem brieduma gados. Cilvēki, kas domā par savu seksualitāti, to saglabā arī vecumdienās – dejojot, mīlējoties, apmeklējot pirti, piekopjot sportiskas aktivitātes.

Īpaši sievietes, kuras pēc menopauzes vairs neraizējas par grūtniecību, zina, ko grib un kā jādara. Cilvēki kļūst izsmalcinātāki. Saka, ko jauns ar spēku, to vecs ar gudrību. Redzi dzīvespriecīgu cilvēku senioru vecumā, zini, viņam pastāv seksuālā dzīve! Piemēram, Vācijā veco ļaužu pansionātā ir brīvprātīgie, kas glāsta vecos cilvēkus. Seniori saņem atbalstošu, glāstošu masāžu, tāpēc ir dzīvespriecīgāki. Līdz šādam aprūpes līmenim mums vēl ir jāaug.

Komentāri 3
horoshopirms 5 gadiem
Kaut kas te dublejas,jums ta neliekas?
horoshopirms 5 gadiem
Kaut kas te dublejas,jums ta neliekas?