Ploriņš: Latvijas "ātrie" par pieciem gadiem apsteidz igauņus un lietuviešus, Mixnews.lv

Ploriņš: Latvijas "ātrie" par pieciem gadiem apsteidz igauņus un lietuviešus (1)

фото

Ekskluzīvi | 2013. gada 2. janvārī plkst. 12:05

Pēc trijiem gadiem var veikt zināmu Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) darba izvērtejumu. "Ieguvumu ir vairāk. Esam salīdzinājuši mūsu sistēmu ar Igauniju un Lietuvu, un šobrīd apsteidzam kaimiņus par apmēram pieciem gadiem," radio Baltkom rīta raidijumā pastāstīja NMPD vadītājs Armands Ploriņš.

Pēc Ploriņa teiktā, viens no esošās NMPD sistēmas plusiem ir tas, ka pacients tiek nogādāts tuvākajā ārstniecības iestādē, kur tam var sniegt vislabāko palīdzību, nevis ģeogrāfiski tuvākajā slimnīcā tikai tādēļ, ka tai ir "piesieta" "ātro" brigāde.

NMPD vadītājs pastāstīja, ka ik dienu izsaukumos dodas apmēram 75 – 80 mašīnas, puse no tām nav vecākas par diviem gadiem.

"Ātro" vadītājs uzsvēra, ka visas mašīnas ir aprīkotas tā, lai sniegtu palīdzību gadījumos, kad cilvēka dzīvībai draud briesmas. "Ja zvana kāds hronisks slimnieks, mums vienkārši var nebūt viņam nepieciešamo specifisko zāļu," piebilda Ploriņš.

Viņš arī uzsvēra, ka NMPD jau vairākus gadus aktīvi sadarbojas skolām, kuras apmāca ārstu palīgus un pērn apmēram 80 cilveku sāka strādāt "ātrajos". "Ja katru gadu pie mums atnāks 80-90 cilvēku, tas nosegs mūsu vajadzību pēc darba spēka," viņš piebilda.

Foto: mixnews.lv

Komentāri 1
xpirms 6 gadiem
ALGAS PALIELINI ,ĻURBAK !!!