Bremze: Viņķele vēlas mainīt ģimenes definīciju Satversmē, Mixnews.lv

Bremze: Viņķele vēlas mainīt ģimenes definīciju Satversmē (115)

фото

Ekskluzīvi | 2013. gada 3. janvārī plkst. 15:04

Labklājības ministre Ilze Viņķele ir ieinteresēta, lai no Satversmes pazustu pants par to, ka laulība ir savienība starp vīrieti un sievieti, intervijā radio Baltkom rīta programmā paziņoja asociācijas "Ģimene" valdes priekšsēdētāja Ilona Bremze.

Pēc viņas teiktā, labklājības ministre uzskata laulību par arhaismu.

"Viņai pašai taču ir trīs bērni, viņa ir precējusies. Mēs runājām par to, ka jāveicina, lai ģimene un laulība būtu pamats un lai valsts to atbalstītu. Viņa atbildēja, ka tas ir arhaisms. Ka laulības institūcija ir novecojusi un ka valsts to atbalstīt nedrīkst," pastāstīja Bremze.

Pēc Bremzes teiktā, veidojas situācija, ka, ja cilvēks nēsā gredzenu, tad tas var aizskart kāda jūtas.

"Viņķele toreiz teica, ka ģimenes politikas pamatprincipus apstiprināja vēl iepriekšējais ministrs un ka mēs tos lobējam. Neskatoties uz to, ka šie principi ir oficiāli ierakstīti Satversmē, Viņķele teica, ka viņa tos novāks," uzsvēra asociācijas "Ģimene" valdes priekšsēdētāja.

Atgādināsim, ka Satversmes 110.pants nosaka, ka "valsts aizsargā un atbalsta laulību — savienību starp vīrieti un sievieti, ģimeni, vecāku un bērna tiesības".

Foto: diena.lv, mixnews.lv

Komentāri 115
Edgarspirms 4 gadiem
Nejauc laulību un ģimenes dzīvi. Guli kaut ar ēzeli, bet tā nav laulība. Un nav nepieciešams mainīt šo jēdzienu nekādu "moderno" lietu dēļ. Kur var parakstīties par šadu ministru atstādināšanu?
Mātepirms 2 gadiem
Šādiem cilvēkiem nav vietas labklājības ministrijā un nevarētu būt tiesības spriest par traktējumiem, satversmes izmaiņu utt. Interesanti ko viņas ģimene un bērni par to domā un uzskata?
tradicionālipirms 4 gadiem
Valdošajā koalicijā radušās novirzes, ko ministre apliecina par orientācijas maiņu.