Pirms politiskajām aktivitātēm Girss apsvēris emigrēšanu uz Krieviju, Mixnews.lv

Pirms politiskajām aktivitātēm Girss apsvēris emigrēšanu uz Krieviju (14)

фото

Ekskluzīvi | 2013. gada 4. janvārī plkst. 14:29

Ilarions Girss, viens no partijas "Par dzimto valodu!" (PDzV) līderiem savulaik apsvēris iespēju emigrēt, un pastāvīgai dzīvei vislabprātāk būtu izvēlējies Krieviju. Par to Gīrss šodien pastāstīja intervijā radio Baltkom raidījumā "Personīgs jautājums".

"Neilgi pirms iesaistīšanās sabiedriski politiskajā cīņā es apsvēru iespēju emigrēt kaut šeit man bija labi, bet nejutu, ka vēlētos šeit veidot ģimeni", sacīja Gīrss, piebilstot, ka situācija Latvijā nešķita viņam piemērota, lai izvēlētos šeit veidot ģimeni un "dzīt saknes".

"Vistuvāk laikam esmu Krievijai, (..) bet apskatīju arī trīs emigrācijas valstis - Kanādu, Austrāliju un Jaunzēlandi", atklāja PDzV pārstāvis. Gīrss skaidroja, ka potenciālo emigrācijas galamērķi vērtējis, vadoties pēc tā, kur būtu piemērotāka vide viņa labklājības celšanai.

"Vecās Eiropas" valstis Gīrss uzreiz atmetis no potenciālo mītnes vietu saraksta tajās klātesošo nacionālisma aizmetņu dēļ.

Arī Amerikas Savienotās Valstis Girss nekad neizvēlētos kā dzīvesvietu, kaut viesojies tur vairākkārt un atzīst par interesantu valsti."Man nav pieņemama ASV starptautiskā politika", pamato politiskais aktīvists.

Kā viesim Gīrsam paticis apciemot Portugāli un Kubu. Savukārt Indijā viņš paguvis viesoties jau piecas reizes un atzīst to par ļoti interesantu vietu.

Atgādinām, ka Girss pēdējā laikā aktīvi iesaistījies PDzV aktivitātēs, saistībā ar kurām pērnā gada 6.decembrī Drošības policija veica kratīšanu vairāku partijas līderu dzīvesvietās, tostarp arī pie Gīrsa, pie viņa, kura dzīvoklī viņi konfiscēja datoru, disku, kā arī dažas apjomīgas mapes ar dokumentiem, kurās bija arī aptaujas anketām ar pētījuma rezultātu izdrukām, kuru partija veica Latgalē par reģiona autonomijas jautājumu.

Komentāri 14
Pēteris0.3pirms 6 gadiem
Pašha viņa izvēēle
Andrejspirms 6 gadiem
Priecīga ziņa! Laimīgu ceļu un pēc iespējas ātrāk.
pašu cilvēkspirms 6 gadiem
ir labs variants-atgriezties Izraēlā.