Ministrs: skolēni Latvijā varētu mācīties vienpadsmit gadus, Mixnews.lv

Ministrs: skolēni Latvijā varētu mācīties vienpadsmit gadus (3)

фото

Ekskluzīvi | 2013. gada 7. janvārī plkst. 18:10

Latvijas skolās varētu notikt nopietnas izmaiņas: vidējo izglītību varētu iegūt vienpadsmit gadu laikā. Savukārt 12.klasē varētu mācīties tie, kuri plāno iestāties augstskolā, radio Baltkom rīta programmā pastāstīja izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis.

„Ja runājam par izmaiņām, kas varētu notikt nevis šogad, bet gan vēlāk, tad mēs izskatām ideju, ka tikai tiem, kuri vēlas iestāties augstskolās, būtu jāmācas 12.klasē. Visi pārējie varētu skolu absolvēt pēc 11.klases. Tas ir tā saucamais „A-Level”. Tie, kuri tālāk plāno iestāties augstskolā, mācās vēl pusgadu vai septiņus mēnešus, tā gatavojoties iestājai,” paskaidroja ministrs.

Viņš uzsvēra, ka, ja cilvēks, kurš ir pabeidzis tikai 11.klases, vēlētos turpināt mācīties, tad tam nevajadzētu sagādāt problēmas.

„Vienkārši viņš nepieciešamās zināšanas iegūs pats vai neklātienē un nokārtos eksāmenu,” paskaidroja Ķīlis.

„Mēs saprotam, ka vietējām augstskolām ir pārāk zemas prasības topošajiem studentiem. No otras puses, kāpēc jāžēlojas? Neuzņem un viss,” piebilda ministrs.

Ķīlis arī piekrita tam, ka Latvijas augstskolas bieži uzņem studentus, kuriem nepiek zināšanu, lai tajās mācītos.

Komentāri 3
Arwiidcpirms 6 gadiem
pietiktu ar 1o kl ari
Andrejspirms 6 gadiem
Bet tas taču nav nekāds jaunums!Krievu laikos latvieši mācījās 11 gadus (8+3), krievi 10 (8+2)
Andapirms 6 gadiem
Varbūt ideja nav slikta, taču lai iegūtu augstskolai nepieciešamo zināšanu pamatu, attiecīgajā līmenī ir jāmācās visus vidusskolas gadus, ne tikai 12.klasē.