Vēsturnieks: Latvijas propaganda balstās uz bailēm no Krievijas, Mixnews.lv

Vēsturnieks: Latvijas propaganda balstās uz bailēm no Krievijas (1)

фото

Ekskluzīvi | 2013. gada 8. janvārī plkst. 12:03

Latvijā turpina darboties propaganda, kuru nosaka bailes no Krievijas, radio Baltkom rīta programmā pastāstīja vēstures zinātņu doktors Kaspars Zellis.

Vienlaikus monogrāfijas "Ilūziju un baiļu mašinērija. Propaganda nacistu okupētajā Latvijā: vara, mediji un sabiedrība" autors skaidroja, ka diezin vai šo propagandu var nosaukt par vispārēju.

"Mūsdienās propaganda ir daudz vājāka nekā tā bija, piemēram, Latvijas nacistiskās opukācijas laikā. Šodien to nosaka bailes no Krievijas: mūs baida ar to, ka Latvijā būs rubļi, ja mēs neieviesīsim eiro, bet viens otrs vispār tiek nosaukts par "Krievijas roku". Tās visas ir propagandas klišejas," skaidroja vēsturnieks.

Turklāt Zellis piebilda, ka Latvijā propagandai tiek tērēts pārāk maz naudas, tādēļ tā ir vāja.

"Totālai propagandai ir nepieciešama centralizēta vara, kādas Latvijā nav. Protams, ir tēmas, par kurām valdošā elite ir vienota, piemēram, eiro ieviešana," skaidroja Zellis.

Viņš norādīja, ka Latvijā vara kontrolē valsts plašsaziņas līdzekļus, taču to ietekme nemaz nav tik spēcīga.

"Ja es nekļūdos, tad Latvijā vispopulārākais telekanāls ir TV3 un nevis Latvijas televīzija. Es neteiktu, ka Latvijā valstij piederošie plašsaziņas līdzekļi būtu dominējošā stāvoklī," piebilda Zellis.

Komentāri 1
vippirms 6 gadiem
Vēsturniekam vajadzētu iemācīties latviešu valodu, kā pareizi raksta vārdu propaganda:)