Lato Lapsa: tautas kalpi kā pašsaprotamu uztver iespēju tērēt valsts naudu savām vajadzībām, Mixnews.lv

Lato Lapsa: tautas kalpi kā pašsaprotamu uztver iespēju tērēt valsts naudu savām vajadzībām

фото

Ekskluzīvi | 2013. gada 8. janvārī plkst. 19:22

Latvijas vesturē politiķi - "tūristi" ir ierasta lieta. To radio Baltkom rīta programmā paziņoja žurnālists Lato Lapsa, komentējot skandālu ap kultūras ministres Žanetas Jaunzemes-Grendes komandējumu uz Austrāliju.

"Jaunzeme-Grende šajā jomā nav nekāds novators. Ir arī citi leģendāri gadījumi. Bija šāds deputāts Aivars Berķis, kurš 1995.gadā kopā ar Saeimas bijušo deputātu Juri Sinku visā nopietnībā devās uz Kanāriju salām, lai piedalītos kosmosa izpetes semināra," atcerējās Lapsa.

Tautas kalpi kā pašsaprotamu uztver iespēju terēt valsts līdzekļus personiskām vajadzībām, tā ir ne tikai Latvijas, bet arī pasaules tendence, uzsvēra žurnālists.

"Pirms dažiem gadiem bijušais policijas priekšnieks Aldis Lieljuksis kopā ar vēl pieciem IeM kolēģiem par deviņiem tūkstošiem latu devās sporta spēlēm Jaunzelandē. Nu un kas? Juris Dobelis kopā ar Aleksandru Bartaševicu un Ingrīdu Ūdri devās uz Indonēziju, lai par desmit tūkstošiem latu apgūtu pieredzi cīņā ar valsts apvērsumiem," pastastīja Lapsa.

Žurnālists arī pazinoja, ka jau iesniedzis tiesībsargājošās iestadēs iesniegumu ar lūgumu pārbaudīt, vai nav bijuši kādi pārkapumi kultūras ministres komandējuma noformēšanā.

"Mēs sapratām, ka par to nav nekādas atbildības: ja tautas kalps grib, tad viņš arī brauc. Un ar to neko nevar padarīt. Viņš var padarīt braucienu respektablu, bet būtība no tā nemainās. Pie mums, paldies Dievam, deputāti par valsts naudu vēl neatjauno savas vasarnīcas, kā tas ir Lielbritanijā," paziņoja Lapsa.

Pec viņa teiktā, viņš ir uzrakstījis iesniegumu Valsts policijai ar prasību pārbaudīt pirkumus, kuri ir veikti par valsts līdzekļiem. "Ja atklāsies, ka pa kluso ir nopirktas divas biļetes, tad tas jau ir nopietni," teica žurnālists.

Komentāri