Slavenais Krievijas klauns Poluņins sadarbojas ar Gidonu Krēmeru, Mixnews.lv

Slavenais Krievijas klauns Poluņins sadarbojas ar Gidonu Krēmeru

фото

Ekskluzīvi | 2013. gada 10. janvārī plkst. 07:04

10.janvārī Rīgā, Dailes teātrī notiks “Sniega simfonijas” pirmizrāde. Pirms koncerta pasaulē slavenākais Krievijas klauns Vjačeslavs Poluņins un “Kremerata Baltica” vadītājs Gidons Krēmers tikās ar žurnālistiem.

фото

Visu iemīļotais Asisaijs (Poluņins), vispirms lūdza fotogrāfus un operatorus novietoties tā, lai viņš varētu redzēt žurnālistus. “Lūk, parādījās arī cilvēki,” smaidot sacīja klauns Poluņins, kad viņa lūgums tika arī izpildīts.

Abi mākslinieki labprāt pastāstīja par pirms gada izveidoto kopējo projektu, kad Poluņina “Sniega šovs” tika sasaistīts ar klasisko mūziku, kuru izpilda “Kremerata Baltica” un tās vadītājs Gidons Krēmers.

фото

"Slava nav uz "tu" ar dotoriem, es neesmu uz "tu" ar telefonu. Tāpēc es ilgi nevarēju saņemties un viņam piezvanīt, bet viņš neatbildēja uz maniem e-pastiem. Taču tad, kad mēs beidzot satikāmies un sākām mēģināt, es biju sajūsmā un ceru, ka to sajūtīs arī skatītāji Rīgā. Bet, ja nopietni, es vienkārši sapņoju par sadarbību ar personību, par kuru sajūsminājos gadiem ilgi," stāstīja Gideons Krēmers.

Arī Vjačeslavs Poluņins nepalika atbildi parādā: "Es ilgi nevarēju saprast, kā var apvienot klaunus, kuri dzīvo ārpus jebkādiem likumiem, ar klasisko mūziku, kura ir skaidra un precīza. Taču, tiklīsz sāka spēlēt mūzika, mani klauni pacēlās pirkstgalos un tā nospēlēja līdz beigām, baidoties kaut ko sabojāt pat ar lieku elpas vilcienu. Es nebiju redzējis viņus tik klusus un paklausīgus."

Preses konferences laikā bija vairāki smieklīgi brīži. Piemēram, uz jautājumu, vai šova skatītāji neapvainojas brīdī, kad viņus aplej ar ūdeni, Poluņins atbildēja: "Tieši otrādi, viņi ar sajūsmu kliedz - mani aplēja, mani aplēja!"

фото

Asisaijs arī pastāstīja, ka Rīgā bijis pirms trīsdesmit gadiem, kaut arī pirms tam viņam bijusi tradīcija: 1.aprīlī atbraukt uz mūsu pilsētu, kafejnīcā "13 krēsli" pasūtīt kafijas tasi un ar to rokās iziet doma laukumā, ļaujoties pavasara saules stariem. "Šoreiz es jau divas reizes esmu staigājis pa Rīgu un man šķiet, ka pilsēta atdzimst," piebilda mākslinieks.

Poluņins arī pastāstīja, ka ir iecerējisjaunu šovu Sanktpēterburgas cirkā, kā arī cer īstenot unikālu projektu - izveidot pa Krieviju ceļojošuleļļu cirku, ar kuru ceļotu visu mākslas veidu pārstāvji.

Komentāri