Igaunijas prezidents Rūjienā pērk saldējumu un tiekas ar Latvijas prezidentu (FOTO), Mixnews.lv

Igaunijas prezidents Rūjienā pērk saldējumu un tiekas ar Latvijas prezidentu (FOTO)

фото

Ekskluzīvi | 2014. gada 2. janvārī plkst. 13:27

Ceturtdien, 2.janvārī Igaunijas prezidents Tomass Ilvess kopā ar Latvijas prezidentu Andri Bērziņu apmeklēja Rūjienu, lai par eiro nopirktu savu iemīļoto saldējumu un apsveiktu Latviju ar iestāšanos eirozonā.

фото

Prezidenti apmeklēja veikalu "TOP" un pēc neilgas rindā stāvēšanas Bērziņš iegādājās rupjmaizes kārtojuma Rūjienas saldējumu, bet Ilvess pēc Bērziņa ieteikuma nopirka saldējumu ar riekstiem un rozīnēm.

фото

Pēc tam prezidenti uzdāvināja saldējumu meitenēm, kuras stāvēja netālu no veikala.

фото

Abu prezidentu tikšanos novēroja apmēram 100 Rūjienas iedzīvotāji.

фото

Ideju apmeklēt Rūjienu uzreiz pēc Latvijas iestāšanās eirozonā Ilvess izteica uzreiz pēc ES Padomes lēmuma par Latvijas uzņemšanu eirozonā, un to atbalstīja arī Latvijas prezidents Andris Bērziņš.

Ilvess sacīja, ka saldējums ir tas latviešu valodas vārds, ko zina visi igauņi, jo tas tiek uzskatīts par ļoti gardu. "Mēdzu braukt uz Latviju, jo manam dēlam garšoja latviešu saldējums. Pēc desmit gadiem sarunā ar dažiem igauņiem pieminēju, ka maniem bērniem patīk latviešu saldējums. Saprotams, prese to pasniedza, ka esmu teicis, ka latviešu saldējums ir labāks nekā igauņu, un pēc tam igauņu saldējuma ražotnes sacīja, ka es daru kaitējumu igauņu saldējuma industrijai," pasmējās Ilvess.

фото

Bērziņš pateicās personiski Ilvesam par Latvijas atbalstīšanu ceļā uz eirozonu, bet tās iestādēm - par vērtīgas pieredzes nodošanu. "Līdz šim brīdim nav būtisku traucējumu eiro ieviešanā, tam ir liels pamats, ka mēs varējām labi pamācīties no tuvākajiem kaimiņiem," norādīja Bērziņš.

фото

Andris Bērziņš arī uzdāvināja Ilvesam Latvijas eiro monētu komplektu, savukārt Igaunijas prezidents Latvijas kolēģim uzdāvināja Igaunijas jubilejas eiro monētu komplektu. Monētu ar nosaukumu "Igaunijas pievienošanās" veidojis igauņu mākslinieks Prīts Cērns, bet otru - "Igaunijas nākotne" - veidojis mākslinieks Simsons von Sīkals.

фото

Jācer, ka eiro ieviešana Latvijā stimulēs abu valstu pierobežas pilsētu savstarpējo sadarbību un attīstību, šodien pēc Rūjienas saldējuma iegādāšanās sacīja Igaunijas prezidents Tomass Henriks Ilvess.

Viņš pauda cerību, ka eiro ieviešana veicinās pierobežas iedzīvotāju iespēju iepirkties arī tuvējās pilsētās kaimiņvalstīs, tādējādi stiprinot šo pilsētu attīstību.

фото

Ilvess uzteica Latvijas lēmumu pievienoties eirozonai, sakot, ka līdz ar tā ieviešanu paaugstinās iekšzemes kopprodukts, biznesa iespējas Eiropā kļūst plašākas un tas ir liels atspaids eksportam.

"Šodien, pēc tam kad Latvijas ir pievienojusies eirozonai, var droši apgalvot, ka reformas, ko Latvija un Igaunija uzņēmās īstenot pirms divdesmit diviem gadiem, bija pareizas. Soļi, ko esat spēruši, lai pievienotos Eiropas Savienībai un NATO, kā arī eiro ieviešana, ir nodrošinājuši, ka esam brīvi no tāda spiediena, kādu šobrīd piedzīvo Ukraina," sacīja Ilvess.

Igaunijas prezidents mierināja, ka pierašana pie jaunās valūtas notiek ātri. "Domas par konvertācijas kursu ātri pāriet un cilvēki sāk domāt par eiro kā vienīgo valūtu. Tas ir tāpat kā pirms 21 gada, kad Latvija sāka lietot latus," bilda Ilvess.

Komentāri