Danusevičs: Valsts nekādi neatviegloja eiro ieviešanu tirdzniecībā, Mixnews.lv

Danusevičs: Valsts nekādi neatviegloja eiro ieviešanu tirdzniecībā (1)

фото

Ekskluzīvi | 2014. gada 2. janvārī plkst. 20:55

Gatavojoties eiro ieviešanai valsts tikai nodarbojusies ar propagandu un nekādi nav atvieglojusi jaunās valūtas ieviešanu, tā radio Baltkom paziņoja Latvijas tirgotāju asociācijas priekšsēdētājs Henriks Danusevičs.

"Šī valdība bija orientēta tikai uz sevi. Neviens neparūpējās par to, kā pāreja ietekmēs tirdzniecības nozari. Vizuāli liekas, ka naudas ir vairāk, taču ir palielinājušies arī nodokļi - tas ir trieciens mazajam biznesam," piebilstot, ka no eiro ieviešanas ieguvējas ir lielās starptautiskās kompānijas, savukārt vietējo uzņēmumu vidū - tikai tie, kas strādā ar eirozonu.

Pēc Danuseviča teiktā, valsts atteikšanās informēt iedzīvotājus par to, kādas būs sekas pēc pievienošanās eirozonai ir tiešs likumdošanas pārkāpums.

Viņš arī aicināja Latvijas iedzīvotājus uzmanīgi lietot eiro, it īpaši pirmajos mēnešos.

"Centieties neiekrist parādos, optimistiski novērtējot naudas daudzumu maciņā. Tāpat nav arī vajadzības pie ikviena pirkuma pārrēķināt cenas eiro, visas cenas ir saglabājušās iepriekšējā līmenī," uzsvēra Danusevičs, piebilstot, ka paies apmēram mēnesi līdz iedzīvotāji pieradīs pie jaunās valūtas.

Komentāri 1
Munispirms 5 gadiem
Vēl pirms ziemassvētkiem Latvijas Banka ziņoja, ka tirgotāji negribīgi izņem eiro, bet te negausis valsti vaino.