Sieviete premjerministres amatā nāks par labu Latvijai un cels valsts prestižu, Mixnews.lv

Sieviete premjerministres amatā nāks par labu Latvijai un cels valsts prestižu

фото

Ekskluzīvi | 2014. gada 7. janvārī plkst. 19:04

Sievietes Latvijā ir pierādījušas, ka spēj būt varā: sieviete premjerministre nāks par labu mūsu valstij, cels prestižu un apliecinās uzticību demokrātijas principiem, uzskata radio Baltkom aptaujātās ekspertes.

Sieviete premjera amatā Latvijai nāks par labu, Baltkom rīta programmā teica veselības ministre Ingrīda Circene.

"Nevēlos aizvainot vīriešus, taču sieviete savā būtībā ir vērsta uz rezultātu sasniegšanu. Tas nav atkarīgs no tautības," teica Circene, piebilstot, ka Straujuma ir ļoti pieredzējusi speciāliste, kura zina savu darbu.

Jāpiebilst, ka pati Ingrīda Circene 2003.gadā kļuva par neatkarīgās Latvijas pirmo veselības ministri - sievieti.

Arī bijusī iekšlietu ministre Linda Abu - Meri (Mūrniece) pozitīvi vērtē faktu, ka par premjerministri kļūs sieviete. Pēc viņas teiktā, sievietes Latvijā ir pierādījušas, ka spēj būt varā: gan parlamentā, gan arī tādās "vīrišķīgās" ministrijās kā Iekšlietu ministrija un Aizsardzības ministrija. Tā Abu - Meri teica radio Baltkom ziņu speciālizlaidumā, kas bija veltīts Laimdotas Straujumas izvirzīšanai par premjera kandidātu.

"Latvijā jau ir bijusi sieviete - Saeimas spīkere, sieviete - prezidente, sieviete - iekšlietu ministre. Pirms dažiem gadiem pareģis, kuriem es parasti neticu, teica, ka Latvija uzplauks tad, kad par premjeru kļūs sieviete. Tiesa, tur bija vēl viens nosacījums - arī prezidenta amatā ir jābūt sievietei. Taču Straujumai ir visas iespējas vadīt Ministru kabinetu arī pēc vēlēšanām. Iespējams, pēc tam par prezidentu atkal kļūs sieviete," teica bijusī iekšlietu ministre.

Savukārt politoloģe Iveta Kažoka uzskata, ka sievietes apstiprināšana valdības vadītāja amatā cels Latvijas prestižu un apliecinās valsts uzticību demokrātiskiem principiem.

"Tas norāda, ka Latvija apsteidz daudzas valstis, kur šāda lietu kārtība tiek uzskatīta par neiespējamu. Piemēram, ASV, neskatoties uz to, ka tur demokrātija darbojas jau vairākus gadsimtus - sieviete nekad nav bijusi prezidente," skaidro Kažoka.

"Tiesa, pētnieki joprojām strīdas par to, vai sievietēm piemīt kāda īpaša politiskā kultūra. Es nedomāju, ka dzimuma jautājums politikā ir būtiskākais," piebilda politoloģe.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka Valsts prezidents Andris Bērziņš pirmdien aicinājis pašreizējo zemkopības ministri Laimdotu Straujumu (V) veidot jauno valdību.

"Izvērtējot Laimdotas Straujumas profesionālo pieredzi un pozitīvo darbību valsts pārvaldes institūcijās, es aicinu viņu izveidot jauno Ministru kabinetu," pēc tikšanās ar Straujumu un topošās koalīcijas pārstāvjiem sacīja Bērziņš.

Straujuma varētu būt pirmā Ministru prezidente sieviete Latvijas vēsturē.

Komentāri