Pilsētnieka karti ieviesīs arī Rēzeknē , Mixnews.lv

Pilsētnieka karti ieviesīs arī Rēzeknē (4)

фото

Ekskluzīvi | 2014. gada 8. janvārī plkst. 19:45

Rēzeknes iedzīvotāji jau drīzumā varēs saņemt "rēzeknieša karti"- personalizētu e-talonu braukšanai sabiedriskajā transportā, kas būs arī pilsētas deklarēto iedzīvotāju oficiāls dokuments. Par to radio Baltkom rīta raidījumā pastāstīja Rēzeknes mērs Aleksandrs Bartaševics.

"Jau ir pieņemts lēmums par to, ka mēs izveidosim "rēzeknieša karti". Tagad ir jāizlemj, kura banka vai uzņēmums to nodrošinās fiziski. Pagaidām saistībā ar pāreju uz eiro bankas šajā ziņā nav īpaši aktīvas," teica Bartaševics.

Pēc viņa domā, šādas kartes ieviešana uzlabos iedzīvotāju uzskaiti un nodrošinās labāku finanšu izlietošanu.

"Par karti maksās paši cilvēki - bankai. Mums atliks tikai uzstādīt īpašus automātus kartes papildināšanai. Jau patlaban mēs nepiešķiram pabalstus vai atvieglojumus tiem, kas nav pierakstīti pilsētā. Tā kā šajā ziņā nebūs nekādu izmaiņu, taču ar karti tas būs daudz ērtāk," uzskata Rēzeknes mērs.

Bartaševics arī piebilda, ka Rīgas pašvaldības "biļešu reformas" kritika no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas puses ir saistīta ar personisku nepatiku, nevis ar ideoloģiskiem motīviem.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka Rīgas dome pagājušā gada nogalē apstiprinājusi jaunu tarifu - līdzšinējo 0,71 eiro (50 santīmu) vietā pilna biļetes cena no 1.janvāra palielināta līdz 1,20 eiro (84 santīmiem), kas atbilstot viena brauciena pašizmaksai. Iecerēts, ka pasažieriem, kuri dzīvesvietu deklarējuši Rīgā un izmanto par "Rīdzinieka karti" pārdēvēto personalizēto e-talonu, tiks nodrošināta 50% atlaide.

Tā kā noteikumi par atlaidēm joprojām nav stājušies spēkā, turklāt pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" nespēja nodrošināt "Rīdzinieka kartes" izsniegšanu visiem klientiem līdz 31.decembrim, tika noteikts pārejas periods līdz 1.martam, lai šajā laikā visi pasažieri biļetes varētu iegādāties par puscenu jeb par 0,60 eiro. Pārejas perioda atlaides attiecināmas tikai uz tām biļetēm, kas iegādātas iepriekšpārdošanā, bet sabiedriskajā transportā, pērkot biļeti pie vadītāja, pasažieriem jāmaksā pilnā cena, kas ir divreiz lielāka - 1,20 eiro.

Komentāri 4
jokopirms 5 gadiem
Rēzekne jau mums drīz būs autonomais apgabals-likumi nav rakstīti viņiem=kā grib,tā izpildās.
Karlapirms 5 gadiem
Pienaks tas bridis, kad lauku iedzivotaji vilks rigas SCrieviem adu par acim, ja sie degunu laikos pabazis.
marekspirms 5 gadiem
vispār apupeli sc