Liepnieks: Roņa demisija ir pārbaudījums koalīcijas meistarībai (VIDEO), Mixnews.lv

Liepnieks: Roņa demisija ir pārbaudījums koalīcijas meistarībai (VIDEO)

фото

Ekskluzīvi | 2013. gada 16. janvārī plkst. 15:55

Satiksmes ministra Aivja Roņa demisija un ar to saistītā iespējamā nestabilitāte valdībā un amatu pārdale ir šīs nedēļas galvenais jautājums, un tas būs nopietns pārbaudījums koalīcijas un Dombrovska meistarībai. Tā intervijā lat.mixnews.lv izteicās "Playboy" galvenais redaktors Jurģis Liepnieks.

Katra valdošā koalīcija savā dzīves ciklā nonāk līdz brīžiem, kad notiek kādas personāliju pārbīdes, norādīja Liepnieks, atzīstot, ka pagaidām grūti prognozēt, kā šie procesi attīstīsies, jo nav zināms, vai valdības vadītājam Valdim Dombrovskim šāda meistarība piemīt.

Liepnieks uzskata, ka Dombrovskis pēc ministra demisijas var gan iegūt un nostiprināties, gan gluži otrādi - radīt valdībā ilgstošu nestabilitāti.

"Es domāju, ka Roņa kungs saskārās ar realitāti, ne īsti to, kas viņam tika solīta, ka viņš piekrita šim amatam. Viņam tika solīts "Vienotības" atbalsts, un ka viņš varēs nodarboties ar profesionālo darbību, īpaši nejaucoties politiskās lietās," ministra demisijas cēloņus min Liepnieks.

Pēc viņa domām, šai partneru neuzticamībai spilgts piemērs bija nesenais gadījums ar uzņēmumu vadītāju algām. Visa valdība, Dombrovska vadībā pieņēma šos grozījumus, ko izstrādāja Satiksmes ministrija. Pie pirmās kritikas Dombrovskis uzreiz metās populismā, sāka izlikties un tēlot, ka viņš neko nezina, kas ir ārkārtīgi nekorekti pret saviem partneriem, jo skaidrs, ka tā nav taisnība un Dombrovskis melo, bet mēģina izbīdīt priekšplānā savus partnerus, tai skaitā Roni, skaidro žurnālists.

Liepnieks pieļauj, ka tieši partneru atbalsta trūkums varēja būt izsšķirošais Roņa lēmuma pieņemšanā. "Priekš kam vienam sevi cienošam cilvēkam jācieš kautkādas premjera gļēvulīgas izmelošanās un populistiski izgājieni," retoriski vaicā Liepnieks.

Vilcienu epopeja ir viens milzīgs neveiksmes stāsts, uzskata Liepnieks, atzīstot, ka Ronim ir jāuzņemas atbildība, tomēr viņš nebija brīvs savos lēmumos.

"Jūs nevarat vadīt tādus lielus procesus, ja jūsu partneri nav pārāk uzticami, un ja jūs nevarat paļauties uz premjeru un "Vienotību"", teica Liepnieks, norādot, ka turpmākā valdības rīcība parādīs, cik meistarīgi tā spēj atrisinās problēmas. Kaut formāli ministra amats būtu jāpiedāvā t.s. "Olšteina sešiniekam" un Vienotībai, uz šo amatu pretendē arī koalīcijā ietilpstošā Nacionālā apvienība, uzsvēra Liepnieks.

"Nacionālā apvienība ir reāls politisks spēks, viņu ietekme nav mazinājusies. Viņiem ir divi ministri, no kuriem viens - kultūras ministre - ārkārtīgi neveiksmīgs. Skaidrs, ka viņiem pienāktos vēl kāds amats,tas nozīmē, ka vajadzētu pārskatīt valdības uzbūvi. Premjers politiski notekti iegūtu, ja Nacionālās apvienības ambīcijas tiktu ievērotas," uzskata žurnālists.

Foto: mixnews.lv, pietiek.com, db.lv

Komentāri