Piketā pie domes Prasa Rīgas mēra Nila Ušakova atkāpšanos (FOTO, Papildināts), Mixnews.lv

Piketā pie domes Prasa Rīgas mēra Nila Ušakova atkāpšanos (FOTO, Papildināts) (3)

фото

Ekskluzīvi | 2014. gada 14. janvārī plkst. 14:21

Rātslaukumā, pie Rīgas domes ieejas, otrdien notika pikets, kurā tika pieprasīta Rīgas domes priekšsēdētāja Nila Ušakova (SC) atstādināšana, .

Piketā nebija vērojams liels cilvēkus skaits, ne no Rīgas mēra atbalstītāju, ne arī pretinieku puses, ziņo radio Baltkom korespondente.

"Pikētā bija dzirdami mēra atbalstītāju saucieni: Ušakovs ir mūsu mērs, Ušakovs - labākais mērs. Savukārt Ušakova pretinieki reizēm pārkāpa pieļaujamās normas, pievērsās personībām un aizskāra nacionālos jautājumus. Mēra pretinieki un atbalstītāji iesaistītājās " vārdu kaujās"," ziņo radio Baltkom korespondente.

фото

Kā informē piketa organizators, bijušais domes deputāts Jānis Mārtiņš Skuja, piketu pamudinājusi rīkot "Ušakova ilglaicīga domes un rīdzinieku naudas līdzekļu nelietderīga tērēšana un izsaimniekošana, "Rīgas kartes" un "Rīgas satiksmes" nejēdzības".

Piketam par Nila Ušakova atkāpšanos pievienojās arī partijas "Vienotības" biedri, Rīgas domes deputāti Sarmīte Ēlerte un Olafs Pulks.

"Mēs esam sapulcējušies šeit, lai prasītu Rīgas mēra Nila Ušakova atkāpšanos, taču esmu gatava runāt ar visiem, kas ir ieradušies uz piketu, jo demokrātijā jebkuram ir atļauts izteikt savas domas," intervijā MIX TV teica Rīgas domes deputāte Sarmīte Ēlerte (Vienotība).

Piketā piedalījās arī cilvēki ar plakātiem "Cojs ir dzīvs", kuri atbalstīja Ušakova atkāpšanos un Rīgas mēra amatā Nila Ušakova vietā vēlējās redzēt Viktoru Coju.

Jāpiebilst, ka Rātslaukumā šajā laikā bija pieteikts tikai viens pikets, kurā tiek pieprasīta Ušakova atkāpšanās. Uz šo piketu bija ieradušies aptuveni 20 dažāda vecuma cilvēki, kuri tur plakātus ar uzrakstiem "Ušakov, atkāpies", "Pārdot e-talonus lēti. Nelikumīgi" un citiem saukļiem.

Piketa pieteicējs Jānis Mārtiņš Skuja aģentūrai LETA norādīja, ka piketa mērķis ir pieprasīt Ušakova atkāpšanos, taču primāri ir "steidzami ir jāizveido strādātspējīga valdība, lai tā varētu atlaist domi un rīkot pašvaldības ārkārtas vēlēšanas".

Tikmēr aptuveni 30 cilvēki bija ieradušies Rātslaukumā, lai oponētu Ušakova kritizētājiem. Ušakova atbalstītāju pūlī lielākoties ir vecāka gadagājuma sievietes, kuras norāda, ka viņu pikets neesot organizēts. Viņas esot izlasījušas ziņās informāciju par piketu un nolēmušas Rīgas mēru atbalstīt. Laiku pa laikam abu pretējo pušu pārstāvji iesaistās viedokļu apmaiņā, kas lielākoties notiek krieviski, jo Rīgas mēra atbalstītāju pūlī lielākā daļa runā tikai krieviski.

Rīgas mēra atbalstītāji ir pārliecināti, ka Ušakovs ir jāatbalsta, jo viņš dara vairāk nekā citi. "Visi viņu mīl. Tā saujiņa, kas ir neapmierināti, ir neapmierināti paši ar sevi," norādīja viena no Rīgas mēra atbalstītājām. Savukārt citi neapmierināto pūlim ieteica pierakstīties pie Rīgas mēra uz pieņemšanu un sasāpējušās lietas izrunāt klātienē. Rīgas mēra kritizētāji gan norāda, ka viņiem šādas tikšanās nav izdevies panākt, jo domes priekšsēdētājs esot pārāk aizņemts.

Viens no Ušakova kritizētājiem bija paņēmis līdzi bungas, taču Skuja nekavējoties lūdza viņu pārtraukt bungošanu, lai nepārkāptu sabiedriskās kārtības noteikumus.

Tikmēr Ušakova atbalstītāju pūlis sauc "Malaģec, malaģec" un "Ušakov - Rīgas mērs".

Ušakovs norādīja, ka demokrātiskā sabiedrībā ikvienam ir tiesības rīkot piketus un šo iespēju var izmantot, taču viņš norādīja, ka sabiedriskās domas aptaujas liecina, ka lielākā daļa rīdzinieku atbalsta Rīgas domes esošā sasaukuma darbu.

Rīgas mērs piketētājus otrdien neapmeklēja, norādot, ka tam pirms domes sēdes nav sanācis laika. "Cik bija, tik bija cilvēku - arī labi," piebilda Ušakovs.

Skuja bija iniciators arī 3.decembra piketam, kas notika neilgi pēc 21.novembrī Zolitūdē notikušās traģēdijas, kur, sabrūkot lielveikala "Maxima" jumtam, zem gruvešiem gāja bojā 54 cilvēki. Īsi pēc šī piketa pieteikšanas turpat Rātslaukumā pieteicās piketēt arī Ušakova atbalstītāji, kuri Rātslaukumā ieradās pusstundu ātrāk, bija lielākā skaitā un skaļāki.

Šoreiz Skuja iesniegumā pašvaldībai precīzi norādījis, ka vēlas piketēt piecu metru attālumā no Rātsnama durvīm vismaz 10 metrus platā joslā.

фото

Pieteikumā Rīgas domei dalībnieku skaitu viņš nav minējis.

Skuja savukārt uzsver, ka šis nav ne pirmais, ne pēdējais pikets Ušakova atstādināšanai. "Tie būs regulāri, kamēr vien viņš būs mēra postenī. Šāda augstprātība un savas slavas veidošana uz aklu, kurlu, mēmu un arī dumju vēlētāju rēķina par visu rīdzinieku naudu vēl nav redzēta, un tam ir jādara gals," uzskata piketa pieteicējs.

"Būs interesanti vērot, vai pašvaldības uzņēmumu "Rīgas satiksme" un "Rīgas namu pārvaldnieks" darbinieki, omītes, bundzinieki un taurētāji atkal tiks sadzīti Ušakova atbalsta kampaņai pie domes ieejas, bet mēs ar Rīgas Pašvaldības policijas gādību tiksim aizstumti tālākajā Rātslaukuma stūrī, kā tas bija iepriekš," piebilda Skuja.

Komentāri 3
4968pirms 5 gadiem
Mja, tur nu mēs esam, visa reālā valoda Rīgā ir krievu valoda. Un arī žurnālisti ar Ušakovu sarunājas krieviski. Karstākie Ušakova atbalstītāji ir psrs laika migranti un militārie, nu jau pensionējušies, okupanti un viņu ģimenes.
4968pirms 5 gadiem
Mja, tur nu mēs esam, visa reālā valoda Rīgā ir krievu valoda. Un arī žurnālisti ar Ušakovu sarunājas krieviski. Karstākie Ušakova atbalstītāji ir psrs laika migranti un militārie, nu jau pensionējušies, okupanti un viņu ģimenes.
shakalakapirms 5 gadiem
chto eto za fifa "viņš atstāja mani bez darba" ?