Politologs: Bērziņš negrib karu, tādēļ brauks uz Sočiem, Mixnews.lv

Politologs: Bērziņš negrib karu, tādēļ brauks uz Sočiem (1)

фото

Ekskluzīvi | 2014. gada 16. janvārī plkst. 18:42

Valsts prezidents Andris Bērziņš uzskata, ka "slikts miers ir labāks par labu strīdu", tādēļ ir nolēmis apmeklēt Olimpiskās spēles Sočos, radio Baltkom programmā "Voice control" teica politologs Andris Sprūds.

"Es lēmumu braukt uz Sočiem vērtēju bez emocijām. Neitrāli pozitīvi. Ja Andris Bērziņš teiktu, ka nebrauks uz Sočiem, tad rastos jautājums - kādēļ? Tādēļ, ka nebrauc Lietuvas un Igaunijas prezidenti? Vai tādēļ, ka pats nevēlējās? Andrim Bērziņam var piekrist vai nepiekrist, taču viņa stils ir veidot dialogu. Viņš uzskata, ka "slikts miers ir labāks par labu strīdu". Un, šķiet, šādā situācijā viņam ir jābrauc.." teica Sprūds.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka Latvijas sabiedrībā izskanēja asa kritika par Latvijas Valsts prezidenta Andra Bērziņa par lēmumu apmeklēt ziemas olimpiskās spēles Sočos. Bērziņš šos pārmetumus nosauca par nomelnošanas kampaņu. "Lai gāztu mēslus uz manas galvas, atrod visu ko," lakoniski izteicās prezidents. Viņš norādīja, ka olimpiskajās spēlēs piedalās sportisti, nevis politiķi, un tas ir viņa pienākums reprezentēt Latviju un atbalstīt sportistus.

Uz Sočiem negatavojas doties Francijas prezidents Fransuā Olands, Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kemerons, Vācijas prezidents Joahims Gauks, kā arī Igaunijas prezidents Tomass Hendrikss Ilvess, Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite un virkne citu augstu rietumvalstu politiķu. ASV prezidents Baraks Obama valsts olimpiskajā delegācijā nav iekļāvis nevienu pašreizējo valstsvīru, bet tā vietā tajā iekļāvis divus par savu homoseksualitāti publiski runājušus sportistus, tādējādi atbildot uz Krievijas aizliegumu Olimpiādes laikā izmantot "homoseksuāļu propagandu".

Komentāri 1
Munispirms 5 gadiem
Blatņiku lišķis brauks zemoties.