Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite noliek ziedus Zolitūdes traģēdijas vietā (FOTO, VIDEO), Mixnews.lv

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite noliek ziedus Zolitūdes traģēdijas vietā (FOTO, VIDEO)

фото

Ekskluzīvi | 2014. gada 17. janvārī plkst. 22:01

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite, kura Latvijā uzturas darba vizītē, piektdien kopā ar Latvijas Valsts prezidentu Andri Bērziņu nolika ziedus Zolitūdē pie sabrukušās tirdzniecības centra "Maxima" ēkas, kur 2013.gada 21.novembrī gāja bojā 54 cilvēki.

фото

Zolitūdē abi prezidenti bija neilgi - apmēram piecpadsmit minūtes. Šajā laikā viņi nolika ziedus, godinot bojā gājušo piemiņu, kā arī mazliet parunāja ar žurnālistiem.

фото

Pēc Grībauskaites teiktā, Arī Lietuva pēc Rīgā notikušās traģēdijas ir izdarījusi secinājumus. "Nav viena vainīgā. Un secinājumi ir jāizdara visiem. Arī mums ir problēmas ar celtniecības kvalitātes kontroli, viegli iegūstamām būvniecības atļaujām. Arī mūsu biznesam ir jāizdara zināmi secinājumi, un es domāju, ka "Maxima" vadība savas kļūdas ir sapratusi," teica Lietuvas prezidente.

фото

Latvijas prezidents Andris Bērziņš piebilda, ka abu valstu attiecības pēc traģēdijas ir kļuvušas ciešākas, jo Daļa Grībauskaite viena no pirmajām izteica līdzjūtību, kā arī personīgi sekoja notikumu attīstībai.

фото

Ziedu nolikšana Zolitūdē bija Daļas Gribauskaites, kura Rīgā ieradās darba vizītē, personiskā iniciatīva.

фото

Komentāri