Lindermans: Konflikts starp latviešiem un krieviem ir nevis sadzīves, bet ideoloģijas līmenī (VIDEO), Mixnews.lv

Lindermans: Konflikts starp latviešiem un krieviem ir nevis sadzīves, bet ideoloģijas līmenī (VIDEO) (9)

фото

Ekskluzīvi | 2013. gada 18. janvārī plkst. 17:36

Latviešu un krievu kopienu starpā sadzīves līmenī attiecības ir labas, taču ideoloģijas līmenī konflikts turpināsies. Šādu viedokli intervijā lat.mixnews.lv pauda partijas "Par dzimto valodu!" (PDzV) valdes loceklis Vladimirs Lindermans.

"Tas fakts, ka starp mums sadzīves līmenī ir labas attiecības, principā neko nenozīmē, jo ir divas telpas, kur dzīvo cilvēks - ideoloģija un sadzīve," skaidroja Lindermans, norādot, ka šobrīd saskaņā ar oficiālo ideoloģiju krievu cilvēki ir otrās šķiras cilvēki.

"Mēs nekad nepiekritīsim šai situācijai, tāpēc šis konflikts turpināsies," teica PDzL līderis. Viņš atzina, ka politika ir cīņa par vēlētājiem, ja politiķi redz pieprasījumu, protams, ir arī piedāvājums, kas šajā gadījumā diktē arī politisko argumentāciju.

Eiropā ir valstis, kur starpnacionālās attiecības ir sliktākas, no politiskā viedokļa Latvijā šī spriedze tomēr ir diezgan liela, atzina Lindermans.

Latvijā ir daudz partiju, kuras cīnās par latviešu vēlētājiem, un pēdējā laikā lielas atšķirības starp Nacionālo apvienību un "Vienotību" no krievu vēlētāju viedokļa Lindermans nesaskata. Turpetī krievvalodīgos vēlētājus, pēc viņa domām, vieno tieši valodas jautājums, koncentrējot viņu atbalstu noteiktu partiju lokam.

Lindermans ir pārliecināts, ka tieši starpnacionālās attiecības Latvijā pašlaik ir galvenais jautājums, un no tā būs arī atkarīga valsts tālākā pastāvēšana.

"Es saprotu, ka Latvijā ir daudz problēmu gan ekonomikā, gan eiro ieviešana, bet šie jautājumi ir galvenie," pauda Lindermans, uzsverot, ka galvenās problēmas, kas uztrauc krievvalodīgas iedzīvotājus, ir krievu valodas statuss un pilsonības jautājums.

"Es neteiktu, ka vienīgais risinājums ir valsts valodas statusa noteikšana krievu valodai, tas var būt arī kāds cits, bet ir nepieciešams oficiāls statuss," uzsvēra politiķis.

Lindermans arī pauda pārliecību, ka fakts, ka Centrālā vēlēšanu komisija aizliedza referendumu, tikai vēl vairāk pasliktinās situāciju sabiedībā.

Foto: mixnews.lv

Komentāri 9
LYehSdQWmpirms 5 gadiem
I bought this brush belt bsuecae i needed it for an event im going to be doing makeup at, but once i got it i was soo happy that i bought it. All my brushes fit in here and it still has space for more brushes, I have 60+ brushes. I defiantly recommend this brush belt to any Makeup Artist or to anybody that just wants one. Another thing i loved was the price. I saw a lot of smaller brush belts and were more expensive. This is a good quality brush belt at a great price. As a Makeup Artist I recommend this brush belt %100
Pharma700pirms 6 gadiem
Very nice site!
Pharmk964pirms 6 gadiem
Very nice site! cheap cialis http://opxaiey.com/oyyxvry/4.html