Kalniņš: "Maigā vara" pastāv katrā valstī, Mixnews.lv

Kalniņš: "Maigā vara" pastāv katrā valstī (1)

фото

Ekskluzīvi | 2014. gada 23. janvārī plkst. 20:09

"Maigās varas" princips tiek izmantots visās valstīs, un tas ne vienmēr nozīmē, ka tas apdraud valsti, intervijā MIX TV sacīja Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Ojārs Ēriks Kalniņš.

Tā viņš komentēja bijušā aizsardzības ministra Arta Pabrika (V) izteikumus, kurš trešdien LTV raidījumā "Sastrēgumstunda" pauda, ka Latvijā palielinās Krievijas ietekme, bet austrumu partnera "maigā vara" iekaro Latvijas masu medijus un kultūru.

"Mēs sākam aizvien vairāk pārprast šo ideju "mīkstā vara", jo visas valstis izmanto "mīksto varu", tai skaitā Amerika. Tajā ir iekļauta arī kultūras ietekme, zinātne un citas lietas. "Mīkstā vara" ne vienmēr nozīmē, ka tas apdraud valsti, tas tikai nozīmē, ka valsts mēģina ietekmēt, iespaidot kaimiņvalsti. Mums ir jātur stipra mūsu identitāte, mūsu vērtības, bet tas nenozīmē, ka mēs nevaram baudīt krievu teātri un mūziku. Man nav problēmas ar tādu "mīksto varu", tikai ja tas apdraud mūsu pamatvērtības vai mūsu drošību, bet šajā brīdī es to neredzu," sacīja Kalniņš.

Atgādinām, ka trešdien Latvijas Televīzijas raidījuma "Sastrēgumstundā" ietvaros studijas viesi sprieda par Krievijas ietekmi uz citām valstīm, tai skaitā uz Latviju.

Bijušais aizsardzības ministrs Artis Pabriks (V), runājot par Krievijas ietekmes palielināšanos Latvijā, atzina, ka ir tendence pieaugt Krievijas maigajai varai.

"Krievijas ietekme ir mainīga, tā ieņem dažādas formas, laikam ejot. Interesantākā forma pēdējo gadu laikā ir maigās varas izmantošana kultūras un mediju telpā, veidojot viedokli, kas ir labvēlīgs Krievijai un kas ir nelabvēlīgs Latvijai un Eiropai," sacīja Pabriks, norādot, ka Krievijas maigās varas pieaugums ir Latvijas iekšpolitikas, nevis ārpolitikas vājums, jo neesam sagatavoti tam.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka Saeimas sēdē ceturtdien norisinājās ikgadējās ārpolitikas debates, kuras ar ziņojumu par paveikto un iecerēto darbību valsts ārpolitikā un ES jautājumos atklāja ārlietu ministrs Rinkēvičs.

Foto: Reinis Inkens, Saeimas Kanceleja

Komentāri 1
Munispirms 5 gadiem
Šādi mierinātaji latviešu tautai ir visbīstamākie!
Ir mazākais jāignorē rusofīli,kā to dara igauņi, citādi arī Latvijā viss beigsies ar masveida latviešu asiņu izliešanu.