Aptuveni 100 cilvēku pie Ukrainas vēstniecības izsaka atbalstu ukraiņiem (FOTO), Mixnews.lv

Aptuveni 100 cilvēku pie Ukrainas vēstniecības izsaka atbalstu ukraiņiem (FOTO) (1)

фото

Ekskluzīvi | 2014. gada 24. janvārī plkst. 17:28

Aptuveni 100 cilvēku sapulcējušies zibakcijā pie Ukrainas vēstniecības Rīgā, lai paustu atbalstu Ukrainas iedzīvotājiem saistībā ar tur notiekošajiem nemieriem un vardarbību.

Kā novēroja aģentūra LETA, daudziem rokās ir Latvijas un Ukrainas karogi, dažādi plakāti, kuros pausts atbalsts demokrātiskām vērtībām, brīvībai, kā arī fotogrāfijas ar nemierniekiem.

Patlaban uz zibakciju ieradušies jaunieši no nacionālās apvienības, ir nodziedāta Latvijas himna. Mixnews.lv reportieri pamanīja arī "Vienotības" politiķi Sandru Kalnieti.

фото

Sanākušie izkliedz saukļus ukraiņu valodā. Zibakcijas dalībnieku skaits turpina pieaugt.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja viena no akcijas rīkotājām Ilona Bičevska, tā tiek rīkota, lai paustu atbalstu Ukrainas sabiedrībai un iestātos pret vardarbību.

Vairāki akcijas dalībnieki mēģinājuši savā apģērbā ielikt kādu akcentu Ukrainas karoga krāsās - zilā vai dzeltenā. Tāpat sanākušajiem tiek dalītas zilas un dzeltenas lapas ar aicinājumu uz tām uzrakstīt, par kādām vērtībām viņi iestājas un kāpēc ieradušies.

фото

фото

фото

Mēģinot savaldīt kādu vīrieti ar fotoaparātu, kurš agresīvi runāja ar zibakcijas dalībniekiem, akcijas norisē iesaistījās Valsts policijas darbinieki.

Kā novēroja žurnālisti, vīrietis piegāja pie vairākiem akcijas dalībniekiem, kas turēja rokās plakātus, un sarunājās ar viņiem ļoti agresīvā tonī, provocējot uz agresiju un nekārtībām. Spriežot pēc viņa izteikumiem, šis cilvēks ir Ukrainas prezidenta atbalstītājs, ziņo Mixnews.lv reportieris.

фото

фото

фото

фото

фото

Viņš, piemēram, jautāja, vai akcijas dalībnieki te vispār drīkst stāvēt. Tad incidentā iejaucās policijas darbinieki, kuri veica pārrunas, un konflikts beidzās mierīgi.

Pasākuma norisi uzmana vairākas policijas ekipāžas. Aicinājums piedalīties zibakcijā tika izvietots sociālajā tīklā "Facebook".

фото

фото

фото

фото

Kā norādīja akcijas organizatori, pasākuma mērķis ir parādīt, ka pasaule seko līdzi notikumiem Ukrainā. Turklāt zibakcija ir veids, kā parādīt savu atbalstu, ja citādā veidā tas nav iespējams. Tāpat tiek uzsvērts, ka šī nebūs politiska akcija, bet gan miermīlīga, lai parādītu, ka arī Latvijas iedzīvotājiem rūp notiekošais Kijevā.

"Tas ir atbalsts parastajiem cilvēkiem, kas aizstāv savas intereses un uz kuriem tiek šautas lodes, cilvēkiem, kuriem pēc jaunajiem Ukrainā pieņemtajiem likumiem draud reāls sods," teikts paziņojumā.

Cilvēki, kuri domā piedalīties zibakcijā, tika aicināti ņemt līdzi apģērbu, kurā ir zila un dzeltena krāsa.

фото

фото

фото

фото

Komentāri 1
Filipenkopirms 5 gadiem
Soreiz latviesi ir varguli.Zel.