Algotnis no Latvijas: Nokļūt leģionā ar sliktiem zobiem nav iespējams, Mixnews.lv

Algotnis no Latvijas: Nokļūt leģionā ar sliktiem zobiem nav iespējams

фото

Ekskluzīvi | 2014. gada 27. janvārī plkst. 20:27

Francijas Ārzemnieku reģionā nepieņem cilvēkus, kuriem ir slimi zobi, bet sodīt var arī par to, ka neesi noskuvies, tā ekskluzīvā intervijā radio Baltkom pastāstīja bijušais leģiona kaujinieks, Latvijas pilsonis Artūrs Mironovičs.

"Tur bija ļoti liela psiholoģiskā slodze. Tiek uzstādītas ļoti augstas prasības tempam. Piecelties, apģērbties, nomazgāties - tam visam bija atvēlēts ļoti maz laika. Dušā deviņi cilvēki varēja mazgāties minūti. Pēc tam stāvi ierindā un seržants skatās, kurš ir noskuvies un kurš nav. Jāskujas bija katru dienu, taču laika ne vienmēr pietika. Redz, ka kādam ir vienu dienu veci rugāji - visiem jāatspiežas. Pēc tam turpina iet gar ierindu. Redz vēl kādam rugājus - atkal visi atspiežas. Taču ierindā stāv apmēram 120 cilvēku. Viņi mēģināja satuvināt cilvēkus, izveidot vienu ģimeni. Manuprāt, tas ir pareizi," teica Mironovičs.

фото

Pēc viņa teiktā, leģionā nokļuva apmēram viens no desmit pretendentiem.

"Pārbaudīja veselību. Un uzreiz izbrāķēja tos, kuriem ir problēmas ar zobiem. Piemēram, cilvēkam zobos ir desmit caurumi, tad teica - salabo zobus un nāc vēlreiz," stāsta Mironovičs.

Franču Ārzemnieku leģions ir Francijas armijas sauszemes bruņoto spēku apakšvienība, kura tiek komplektēta no brīvprātīgajiem, kas paraksta terminētu līgumu. Leģionā dien apmēram 7700 karavīru, kas pārstāv vairāk nekā 136 nācijas. Franču Ārzemnieku leģions tika nodibināts 1831. gada 10. martā ar Luija Filipa dekrētu.

Visu interviju ar Artūru Mironoviču (krievu val.) var noklausīties ŠEIT.

Komentāri