Pildegovičs: Ukraina riskē kļūt par Sīriju, Mixnews.lv

Pildegovičs: Ukraina riskē kļūt par Sīriju

фото

Ekskluzīvi | 2014. gada 28. janvārī plkst. 20:49

Tas, kas šodien notiek Ukrainā, ir ļoti bīstami. Un ja oficiālā Kijeva atteiksies no sarunām ar opozīciju un netiks atrasts kompromiss, kas laus izbeigt nekārtības Ukrainā, valsts riskē kļūt par otru Sīriju, radio Baltkom rīta programmā pastāstīja Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs.

"Var diskutēt par to, kas būtu sliktākais scenārijs. Loģiski, tas ir ārkārtas stāvoklis, opozīcijas un varas atteikšanās turpināt sarunas, valsts iestāžu ēku ieņemšana. No mūsu skatu punkta tas ir strupceļš, kas rada pilsonisko nepakļaušanos un karu. Visbriesmīgākais variants - Sīrija," teica Pildegovičs.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka Ukrainas Augstākā rada otrdien ārkārtas sēdē atcēla protestus ierobežojošos likumus, kas lielā mērā bija vainojami situācijas eskalācijā. Par daudz pelto likumu atcelšanu nobalsoja 361 likumdevējs, bet pret bija tikai divi deputāti. Pēc balsojuma par likumu atcelšanu parlamenta sēžu zālē atskanēja aplausi.

Jauna krīzes eskalācija aizsākās 19.janvārī, kad Kijevas centrā izraisījās iepriekš nepieredzēti vardarbīgas sadursmes protestētāju un miliču starpā. Pēdējo dienu sadursmēs dzīvību zaudējuši četri aktīvisti. Protestētāju grupas Kijevā ieņēmušas vairākas ministriju ēkas un uzbrukušas administrācijas ēkām arī ārpus galvaspilsētas.

Otrdienas rītā situācija Kijevas ielās bija salīdzinoši mierīga, pretstatā iepriekš pieredzētajām vardarbīgajām nekārtībām.

Saruna radio Baltkom ar Andreju Pildegoviču (krievu val.)

Komentāri