Sadales tīkls pārstāvis: Latvijā ieviestais viena rēķina modelis ir ērtāks nekā skandināvu modelis, Mixnews.lv

Sadales tīkls pārstāvis: Latvijā ieviestais viena rēķina modelis ir ērtāks nekā skandināvu modelis (1)

фото

Ekskluzīvi | 2014. gada 30. janvārī plkst. 10:09

Atverot elektroenerģijas tirgu mājsaimniecībām, Latvija ievieš mūsdienīgāku norēķinu modeli nekā kaimiņvalstīs, proti, lietotājiem ir jāslēdz tikai viens līgums ar elektrības tirgotāju, intervijā portālam Mixnews.lv pastāstīja AS "Sadales tīkls" Klientu līgumu direktors Vents Kleikalidis.

"Latvija zināmā mērā ir avangardists: mēs esam priekšā gan somiem, gan igauņiem. Latvijā tiek ieviesta lietotājiem ļoti vienkārša sistēma, proti, viens līgums ar elektroenerģijas tirgotāju, līdz ar to, maksājot par elektrību, ir jāapmaksā tikai viens, tirgotāja sagatavots rēķins, un elektroenerģijas tirgotājs var piedāvāt vienotu klientu apkalpošanu," paskaidroja Kleikalidis.

Kleikalidis uzsvēra, ka Latvijas izvēlētā sistēma ir lētāka un ērtāka.

Pirmkārt, ir tikai viena pakalpojuma maksa, otrkārt, klientiem ir jāmaksā tikai viens rēķins, ir grūti ko sajaukt, turklāt, piemēram, mainot dzīvesvietu, elektrības pieslēgšanai atliks vien sazināties ar tirgotāju.

Salīdzinājumam: vairākās kaimiņvalstīs elektrības lietotājiem ir jāslēdz divi līgumi un jāapmaksā divi rēķini: viens ar elektroenerģijas tirgotāju, otrs – ar sistēmas operatoru.

"Sadales tīkla" Klientu līgumu direktors min, ka kāds no Zviedrijas elektroenerģijas tirgus operatoriem ir atzinis, ka, atverot tirgu šodien, tiktu izvēlēts modelis ar vienu līgumu un rēķinu. Tomēr Skandināvijas valstīs brīvais elektroenerģijas tirgus darbojas jau sen un vēsturiskā divu līgumu un divu rēķinu sistēma, iespējams, varētu tikt mainīta tuvāko gadu laikā.

Runājot par patērētāju aktivitāti, mainot elektrības piegādātāju, Kleikalidis min, ka ilgtermiņā gada laikā tirgotāju maina pieci līdz desmit procentu klientu.

"Tā ir arī mūsu prakse juridisko personu tirgū: faktiski gada laikā tirgotāju maina apmēram pieci līdz septiņi procenti lietotāju," atzīst "Sadales tīkla" Klientu līgumu direktors, prognozējot, ka mājsaimniecību tirgū zināmā laika periodā izveidosies līdzīga situācija. Tomēr Kleikalidis atturas prognozēt, cik mājsaimniecību mainīs tirgotāju tirgus atvēršanas brīdī. "Tas ir atkarīgs no tirgotāju piedāvājumiem, no to reklāmas kampaņām," viņš piebilst.

Portāls mixnews.lv jau ziņoja, ka no 2014.gada 1.aprīļa tiek atvērts elektroenerģijas tirgus mājsaimniecībām. Tirgot elektrību privātpersonām šobrīd ir gatavi trīs uzņēmumi: "Latvenergo", "Baltkom TV" un "BCG Rīga". Juridiskajām personām elektroenerģiju piegādā astoņi uzņēmumi.

Komentāri 1
elektropirms 5 gadiem
Jā. Nabadzības ziņā mēs tiešām esam priekšā igauņiem un somiem.