Telekanāla Dozdj žurnālists: Visvairāk ir sašutuši cilvēki, kuri pat vienu dienu nav karojuši, Mixnews.lv

Telekanāla Dozdj žurnālists: Visvairāk ir sašutuši cilvēki, kuri pat vienu dienu nav karojuši (2)

фото

Ekskluzīvi | 2014. gada 1. februārī plkst. 08:55

Skandozā aptauja par Ļeņingradas blokādi, ko publicēja Krievijas televīzijas kanāls "Dozdj", izraisīja lielāku sašutumu nevis pašiem blokādi pārdzīvojušiem cilvēkiem, bet gan "veterāniem-komunistiem, kuri pat vienu dienu nav karojuši", intervijā radio Baltkom rīta programmā paziņoja Krievijas žurnālists, telekanāla "Dozdj" seja Pāvels Lobkovs.

Pāvel, kā jūs vērtējat situāciju saistībā ar televīzijas kanālu "Dozdj"?

Pāvels Lobkovs: Struktūras vienmēr klakšķina zobus, izrādot neapmierinātību par dažādu notikumu atspoguļošanu. Gan par olimpiādi, gan par Ukrainu, vēl šo un to, un beidzot tika atrasts kaut kāds iemesls. Tā varēja arī nebūt blokāde, bet, piemēram, neuzmanīgas frāzes tiešajā ēterā par Ukrainu vai mūsu dzimteni. Uzsveru - izteiktas tiešajā ēterā! Tas vienmēr ir risks.

Cik liela ir varbūtība, ka varas iestādes aizvērs "Dozdj"?

Ja partijas pārstāvju teiktais, ka pie mums ir likumu vara, kaut arī tie vienmēr nav taisnīgi un ir stingri, ir patiesība, tad reālu iemeslu nav. Pat visstingrākie eksperti atzīst, ka likums nav pārkāpts. Nebija necenzētu vārdu, nebija informācijas, kas varētu būt strīdīga, aicinātu uz ekstrēmiskām darbībām. Legālu iemeslu nav. Nuu.. žurnālistam savā darbā ir jārespektē dažādu sociālo grupu intereses.

Vai jūs, formulējot jautājumu, pieļāvāt, ka varētu sekot šāda reakcija?

Vai tad mēs to darījām piknikā pie ugunskura vai kur citur?

Es nezinu, mēs vienkārši vēlamies izprast situāciju, kādā tika pieņemts lēmums par to, kas tiks translēts. Vai arī jautājums tika izdomāts spontāni?

Pirmkārt, tā ir redaktora un programmas vadītāja atbildība? Vai tad visam kanālam ir jāsanāk kopā, lai izdomātu skatītāju aptaujas jautājumu? Mēs tā nedarām.

Kurš konkrēti tad izdomāja?

Domāju, tie bija programmas "Diletanti" darbinieki. Tā ir trešā puse, kuras produkcija tiek translēta kanālā "Dozdj".

Vai jūs ar viņiem runājāt par izveidojušos situāciju?

Es par to nerunāju, nezinu, kurš ir runājis. Mēs esam ļoti patstāvīgi.

Vai jūs pats piekrītat tam, ka jautājums ir nekorekts, vai arī jūs uzskatāt, ka tas nav nekas krimināls?

Tas bija mazliet jāpielabo... Stilistiski...

Proti, jēga varētu palikt tā pati, taču izteikta savādāk?

Nu, ziniet... Var uzdot jautājumu, vai varēja celt Konstantinopoli, vai par ebrejiem un Jeruzalemi... Vai arī par ko rakstīja Ļermontovs: "Saki, onkuli, ne velti Maskava, nodedzināta, ir francūzim atdota." Es domāju, ka 90% - tā ir varas iestāžu vēlēšanās tieši tā uzdot jautājumu. Jā, stāsts ir tieši par formu... Ak, Dievs! Parastas intelektuālas spēles. Nu, jā, varēja mazliet uzmanīgāk noformulēt jautājumu. Starp citu, vismazāk bija sašutuši tie, kuri ir pārdzīvojuši blokādi. Visvairāk bija sašutuši cilvēki, kuri pat nav bijuši karā. Veterāni - komunisti.

Tie taču ir tik seni notikumi un ...

Nepārtrauciet mani!!! Pēkšņi izrādījās, ka visi ir milzīgi patrioti! Viņi pat skolā neļāva mums uzdot jautājumus. Kādēļ gleznās par Ļeņinu viņš ir attēlots kopā ar Staļinu, kaut gan ir zināms, ka viņš tur bija kopā ar Zinovjevu? Ja uzdosi šādus jautājumus, atestātu nesaņemsi! Tā ir tipiska skolas vēstures skolotājas reakcija.

Vai drīkst jautāt? Pabeidzāt teikumu? Lūk, piemēri, kuru jūs minējāt.. Tas bija ļoti sen... "atdota frančiem.." - reakcija, visticamāk, nebūtu tik asa, ja jūs uzdotu šādus jautājumus. Taču te viss bija saistīts ar konkrētu datumu, vēl ir dzīvi cilvēki, kas ir pārdzīvojuši blokādi, viņu tuvinieki un viņiem tas ir sāpīgi.

Iespējams. To es arī saku: iespējams, pievīla iekšējās izjūtas, ētika. Iespējams, ir jāpieņem īpašs likums, ir jānosaka laika intervāls, pēc kura var uzdot tos vai citus jautājumus. Iespējams, šī joma ir jāregulē partijai "Vienotā Krievija"...

Latvijā, piemēram, ir tāds jēdziens kā pašcenzūra. Krievijā tāds ir?

Domāju, tā ir visiem. Taču tas vispirms attiecas uz privātām lietām. Ja mēs, piemēram, intervējam cilvēku, kurš ir pārslimojis smagu slimību vai izšķīries ar sievu... Cilvēkiem mēs par to nekad nestāstām. Tas ir privāti.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka 27.janvārī televīzijas kanāla "Dozdj" vietnē tika publicēts jautājums "Vai bija jāatkāpjas no Ļeņingradas, lai nosargātu simtu tūkstošu cilvēku dzīvības?" Jautājums izraisīja plašu sašutuma vilni, "Dozdj" vadība vēlāk atvainojās par nekorekto aptauju un dzēsa jautājumu.

Komentāri 2
nu..bet...pirms 5 gadiem
Ivars.....Krieviem.. matj tvoju ..isaka visu, gan lietvards ,gan ipasibas ,gan darbibas vards ...
Ivarspirms 5 gadiem
Pilnīgi piekrītu,9 maijā arī vislielākie svinētāji ir šaroviki,dzērāji.Tas vienai daļai russkojazičnijiem ir raksturīgi.Mi vas sposjom arī bļauj pilnīgi deģenerāti un morālās nulles. Bļaujot mi russkije,u nas Puškin,Ļermontov.....tajā pat laikā kā saistvārds tiek lietots lamuvārds,māti pieminot ar MATJ TVOJU!