Pauls Irbins: Mēs visi nomirsim (VIDEO), Mixnews.lv

Pauls Irbins: Mēs visi nomirsim (VIDEO)

фото

Ekskluzīvi | 2014. gada 6. februārī plkst. 17:53

2025.gadā to cilvēku vidū, kuri projekta "Mars One" ietvaros dosies ekspedīcijā uz Marsu, iespējams, būs arī latvietis Pauls Irbins. Radio Baltkom Irbins pastāstīja to, kādēļ nolēmis piedalīties šajā projektā, kā arī atzinās, ka viņam kļūst baisi no domas, ka atgriezties uz Zemi vairs nevarēs.

"Man nav pašnāvniecisku domu. Un, protams, ir bail. Taču bailēm nebūtu jāpārvēršas panikā. Es balstos uz principu, ka mēs vienalga reiz nomirsim. Jautājums ir tikai, kur un kādos apstākļos. Man šķiet, ka baidīties no nāves ir muļķīgi. Daudz briesmīgāk ir neizdarīt to, ko ļoti vēlamies," radio Baltkom teica Irbins.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka 2015.gadā no otro kārtu izturējušajiem pretendentiem tiks izveidotas sešas līdz desmit komandas, katrā no tām būs četri cilvēki. Pēc tam notiks visu topošo "marsiešu" apmācības, pēc kurām tiks izvēlēti četri cilvēki, kuri pirmie dosies uz Marsu. Atgriezties uz Zemi viņi nespēs, jo nav tehnoloģiju, kuras ļautu to izdarīt. Pirmo četru cilvēku nosūtīšana uz Marsu izmaksās aptuveni sešus miljardus ASV dolāru.

Pauls Irbins ir vienīgais Latvijas iedzīvotājs, kas iekļuva otrajā atlases kārtā. Irbinam ir sieva un divi dēli. Patlaban Irbins vada Cēsu novada pašvaldības Attīstības un plānošanas nodaļu. Viņš Latvijā izveidojis trīs bērnu zinātnes centrus - "Z(in)oo" Cēsīs, "Zili Brīnumi" Rīgā un "Lielvārde" Lielvārdē.

Projekta "Mars One" mērķis ir līdz 2023.gadam uz Marsa izveidot cilvēku apmetni un desmitgadi ilgās misijas ikvienu mirkli pārraidīt televīzijā. Pieteikšanās projektam tika izsludināta 2013.gada sākumā un noslēdzās tā paša gada 31.augustā. Pieteikties tika aicināts ikviens brīvprātīgais. Zināms, ka misijai bija pieteikušies cilvēki no vairāk nekā 120 valstīm.

Līdz ar pieteikumu kandidātam bija jānosūta arī 60 sekundes garš videoieraksts, paskaidrojot, kāpēc viņš vēlas doties uz Marsu.

Noskaties interviju ar Paulu Irbinu programmā "Raz v nedelju" (krievu val.)

Komentāri